ua en ru

Необґрунтоване підвищення земельного податку вдарить по простим киянам, - "Рух за реформи"

Столичній владі варто ввести тимчасовий мораторій на підвищення ставки земельного податку. Про це в інтерв'ю журналістам заявив представник громадської організації "Рух за реформи" Антон Ізмайлов.

"По-перше, потрібно економічно обгрунтувати цей податок, - вважає активіст "Руху за реформи". - А у нас з економічним обґрунтуванням будь-яких тарифів не тільки в столиці, але і по всій Україні - проблеми. По-друге, частіше слід прислухатися до думки киян. Ну, а по-третє, якщо київській владі дійсно не байдуже, як виживають підприємства в місті в умовах війни, інфляції та відтоку інвестицій, то вони зобов'язані піти їм назустріч".

Ізмайлов нагадав про те, що для частини промислових підприємств до 2017 року базовою ставкою земельного податку був 1% від нормативної грошової оцінки землі. Депутати Київради наприкінці січня переглянули цю норму і затвердили ставку 3%.

"Безробіття в столиці, найбільш фінансово забезпеченому мегаполісі країни, зростає стрімкими темпами, промвиробництво падає, а підвищення ставки може тільки розорити підприємства, викличе труднощі з виплатою зарплат і спровокує скорочення штату", - вважає представник "Руху за реформи". Тому він пропонує залишити одновідсотковий податок до 1 січня 2016 року для земельних ділянок, де розташовані виробничі корпуси, цехи, складські приміщення, інженерні споруди промислових і виробничих підприємств, та передбачити можливість пролонгації мораторію на підвищення податку ще, як мінімум, на рік.

Близько 70% податкових надходжень до бюджету Києва становить податок з доходів фізичних осіб, нагадує Антон Ізмайлов. У разі істотного падіння виробництва і скорочення кількості робочих місць, додаткові надходження від оренди землі не компенсують скорочення надходжень від податку з доходів фізосіб.

Нагадаємо, що промислове виробництво в Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь) в 2014 році, за даними Держстату, скоротилася на 10,7% порівняно з 2013 роком. Зниження обсягів промислового виробництва в Україні в травні 2015 року становило до 20,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. По відношенню до квітня поточного року промвиробництво в травні 2015-го скоротилося на 0,2%, проте в цілому з початку року падіння до аналогічного періоду 2014 року склало 21,2%.

Нагадаємо також, що Рада директорів підприємств Києва просить Київраду не підвищувати ставку земельного податку.