ua en ru

Німецький концерн BASF готується до видобутку сланцевого газу в Європі

Німецький хімічний концерн BASF готується до видобутку сланцевого газу в Європі і планує досліджувати можливості газовидобування в Німеччині, передає Deutsche Welle з посиланням на німецькі ЗМІ. Про плани компанії повідомив член ради виконавчих директорів BASF Харальд Швагер. За його словами, концерну цікаві родовища в Європі і країнах Південної Америки. Він також не виключив і видобуток сланцевого газу в Німеччині. "Ми охоче провели б тут дослідження з метою з'ясування якої би то не було можливості газовидобування, як з економічною, так і соціальною точок зору, а також на предмет того, наскільки, взагалі, видобуток сланцевих газів може відповідати екологічним вимогам", - уточнив Швагер.

При використанні фрекінгу, котрий, як указує Reuters, вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Супротивники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів.

Тим часом у США видобуток сланцевого газу постійно збільшується. Ціна за газ в Сполучених Штатах зараз у три рази нижче в порівнянні з цінами в Німеччині. "В Америці знов вводяться в експлуатацію "пересипані нафталіном" підприємства хімічної промисловості. Це пов'язано з низькими на сьогоднішній день цінами на газ", - відзначив член ради директорів BASF. Проте ситуація в США великого впливу на ціни в Європі не чинить, оскільки можливості експорту газу у США досить обмежені. Все це, за словами Швагера, призводить до того, що "у виграшній позиції виявляються насамперед ті країни, де ведеться видобуток сланцевого газу".

Правляча коаліція Німеччини - християнські демократи і ліберали - має намір ще до виборів в бундестаг, які пройдуть осінню 2013 р., ввести нові правила, що стосуються видобутку сланцевого газу. Зокрема, пропонується провести перевірку на відповідність фрекінгу екологічним вимогам, а також забезпечити захист питної і грунтових вод.

Читайте також: Російський "Газпром" і німецький BASF підписали угоду про обмін активами у низці компаній