Німецький енергоконцерн E.On домовився про продаж свого болгарського підрозділу E.On Bulgaria чеській компанії Energo-Pro. Сума операції складає 133 млн євро. Про це йдеться в прес-релізі E.On.
Базована у Варні компанія володіє розподільною мережею протяжністю 42 тис. км у північно-східній частині країни. У 2010 р. E.On Bulgaria поставила споживачам 5,3 млрд кВт/год. електроенергії.
Німецький енгергоконцерн E.On придбав болгарські активи в 2004 р. в рамках приватизації, тоді ж була сформована компанія E.On Bulgaria.
Новий власник E.On Bulgaria - Energo-Pro - приватна чеська енергетична компанія, що працює на ринках Центральної і Східної Європи, а також в чорноморському регіоні і на Кавказі.
E.On проводить масштабну програму з розпродажу активів. До кінця 2013 р. компанія має намір виручити за рахунок даних заходів 15 млрд євро. До теперішнього часу E.On продала активи на більш ніж 9 млрд євро.
E.On, як і інші енергетичні концерни Німеччини, сильно постраждав від рішення влади ФРН відмовитися від атомної енергії до 2022 р. слідом за аварією на японській атомній електростанції "Фукусіма". Одним з наслідків цієї постанови для E.On, як і для його конкурента RWE, стане різке зростання витрат на виробництво електроенергії при спаді збутових цін через повільне відновлення економіки, старіючого населення і підвищення рівня енергоефективності. На цьому тлі E.On змушений скорочувати витрати і проводити програму з розпродажу активів, щоб вивільнити кошти.
Раніше E.On попереджав про масштабні плани скорочення до 11 тис. робочих місць. Ці заходи повинні дозволити компанії скоротити витрати на 1,5 млрд євро до 2015 р. Подальші деталі даної програми можуть стати відомі після 12 грудня 2011 р., коли відбудеться засідання ради директорів компанії.
Німецька компанія E.On є найбільшим у Європі приватним електроенергетичним і газовим концерном. Концерн співпрацює з ВАТ "Газпром" в проекті газопроводу Nord Stream ("Північний потік"). Для його реалізації "Газпром", німецькі E.On і BASF створили в грудні 2005 р. компанію - оператора будівництва газопроводу Nord Stream AG. Чистий прибуток (доступний для розподілу серед акціонерів) німецького енергетичного концерну E.On за 9 місяців 2011 р. знизився в 4 рази - до 864 млн євро в порівнянні з 3,522 млрд євро, отриманими за аналогічний період роком раніше.