На Грецію чекають катастрофічні наслідки в разі виходу зі складу єврозони, упевнені німецькі економісти. "Показники споживання та інвестиційний клімат в країні різко погіршаться, при цьому рівень безробіття поб'є нові рекорди. Більшість громадян країни, які мають заощадження в банках, втратить значну частину статків", - прогнозує в інтерв'ю німецьким діловим ЗМІ експерт, професор економіки в Університеті Маннгейма Вольфганг Франц. Фактично, на його думку, Афіни потраплять "з вогню та в полум'я" при реалізації подібного сценарію.
Більшість греків хочуть, щоб країна залишилася в складі єврозони, проте для цього необхідне дотримання програми жорсткої економії і досягнення узгоджених з міжнародними кредиторами цільових показників, уклав Франц. Що стосується самої єврозони, то, на думку німецького економіста, валютний блок змушений буде зробити великі списання по грецьких активів. У той же час наслідки виходу Афін зі складу блоку зараз не будуть мати для єврозони настільки драматичні та непередбачувані наслідки, як це було б два роки тому.
Напередодні прес-секретар німецького уряду повідомив, що Німеччина готова до всіх варіантів розвитку подій у зв'язку з кризою в Греції. Експерти Європейської комісії (ЄК) і Європейського центрального банку (ЄЦБ) також вже почали розробляти сценарії екстреного реагування на вихід Греції із зони євро.
Нагадаємо, для Греції перспективи дефолту і виходу із зони євро знову стали реалістичними після парламентських виборів 6 травня ц.р. Ті політичні сили, які що прийшли до влади, не змогли домовитися з питання антикризових заходів, реалізація яких є необхідною умовою отримання Грецією фінансової допомоги від міжнародних кредиторів. Грецькі партії навіть не змогли сформувати коаліційний уряд і прийти до консенсусу з ініціативи Президента Греції Каролоса Папульяса про формування неполітичного уряду "технократів". У Греції було сформовано тимчасовий уряд і призначена дата дострокових виборів - 17 червня 2012 р.
Без фінансування ззовні Греція може залишитися без засобів до існування ще до кінця червня 2012р. Країна не зможе покрити зобов'язання по виплаті зарплат чиновникам і по різним соціальним програмам. Афіни повністю залежать від другої кредитної програми "трійки" (Євросоюз, Європейський центральний банк, Міжнародний валютний фонд) обсягом 130 млрд євро. Перерахування коштів програми, в свою чергу, залежить від виконання Грецією цільових показників програми бюджетної консолідації. Прогрес у виконанні узгоджених заходів щодо скорочення дефіциту бюджету оцінюється спеціальною місією "трійки".
17 травня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Греції з B-до ССС, пославшись на збільшений ризик виходу Греції із зони євро. Fitch підкреслило, що вихід Афін з єврозони призведе до масштабних дефолтів у приватному секторі, а також дефолту за державними грецьких облігаціях, номінованим у євро.