ua en ru

Не можна доводити контроль валютної політики до глобального контролю за національною економічною політикою, - економіст ЄЦБ

Не можна доводити контроль валютної політики до глобального контролю за національною економічною політикою. Таку думку в інтерв'ю Handelsblatt висловив головний економіст Європейського центрального банку (ЄЦБ) Юрген Штарк, передає РБК daily.
«Це право і завдання суверенних держав. Проте всім нам у світі слід домовитися про принципи середньострокової бюджетної політики, як ми робимо це в Європі», - сказав Ю.Штарк, коментуючи ініціативу Президента Франції Ніколя Саркозі про введення єдиної світової валюти, а також пропозиція МВФ і Світового банку посилити контроль за курсами валют.
При цьому головний економіст ЄЦБ відзначив, що в банку «сповнені рішучості не знижувати тиску для того, щоб з кризи державних фінансів були зроблені правильні висновки». «Упустити шанс для посилення правил ми не маємо права», - зазначив Ю.Штарк.
«Аналізуючи економічну ситуацію та ризики для забезпечення цінової стабільності, ми враховуємо глобальний стан справ. Проте вирішальне значення для нас має те, як розвивається економіка в зоні євро, яка динаміка стану грошової маси і кредитування і які ризики для цінової стабільності звідси випливають. На даний момент небезпечних ознак інфляції або ж дефляції ми не спостерігаємо», - упевнений представник ЄЦБ.
Проте, він запевнив, що рада ЄЦБ розуміє, що тривалий період дуже низьких процентних ставок веде до спотворень на ринках. «Це може призвести до неправильного розміщення ресурсів. У недавньому річному звіті ЄЦБ міжнародних розрахунків про це говориться дуже докладно. Наприклад, викривлення можуть проявитися в тому, що при зростанні процентної ставки вже зроблені інвестиції виявляться нерентабельними», - зазначив Ю.Штарк.
Він особливо підкреслив, що проблеми окремо взятих банків, які можуть виникнути у разі підняття ЄЦБ облікової ставки, - турботи окремих урядів. «Наш обов'язок - забезпечувати цінову стабільність. Рекапіталізувати банки - це завдання урядів... Держбюджети мають бути поставлені під контроль, а боргове навантаження слід стабілізувати, потім скоротити. Ми повинні домогтися такої стійкості державних фінансів, щоб проблем для ринку більше не виникало. Однак для цього необхідно діяти. Перебудовуватися потрібно кожній країні», - резюмував представник ЄЦБ.