Нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent торгуються без загальної тенденції
Нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent торгуються без загальної тенденції, передає РБК.
Станом на 11:25 по Києву, ціни з операцій з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (серпень) - 111,63 (+0,68) при діапазоні котирувань 110,70-111,69;
- Light, Sweet Crude Oil (серпень) - 93,84 (-0,33) при діапазоні котирувань 93,31-93,99.
Різноспрямовані цінові зміни на ринку нафтових ф'ючерсів викликані відсутністю новин, здатних сформувати загальну тенденцію. Нафта Brent сьогодні дорожчає в основному через її технічних покупок. За попередні два дні ціна нафти Brent впала більш ніж на 2 дол./бар.
У той же час долар на ринку FOREX з початку дня трохи підріс проти євро, що сприяє ослабленню попиту на нафтові ф'ючерси, тому котирування WTI (Light Sweet), які досягли напередодні максимуму за три торгові дні, сьогодні знижуються.
Фондові торги в Європі сьогодні відкрилися зниженням провідних індексів напередодні дводенного засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) Федеральної резервної системи (ФРС) США, на якому буде ухвалено рішення щодо ставки. Однак на сьогодні основним джерелом невизначеності є зовсім не боргові проблеми єврозони, а монетарна політика американської влади. Інвестори чекають від Центробанку США коментарів щодо обіцяного на червень поточного року завершення програми стимулювання економіки. Ряд фахівців вважають, що ФРС може відкласти завершення програми "кількісного пом'якшення" (QE2) як мінімум до осені.
Сьогодні о 17:30 за Києвом будуть опубліковані офіційні дані Міністерства енергетики США щодо запасів нафти і нафтопродуктів в країні. За попередніми даними аналітичної організації "Американський інститут нафти" (American Petroleum Institute, або скорочено API), які були опубліковані вчора о 23:30 по Києву, комерційні запаси сирої нафти в США за підсумками звітного тижня, завершиться 17 червня 2011 р., зменшилися за тиждень на 81 тис. бар., запаси бензинів зменшилися на 1,5 млн бар., а запаси важких дистилятів знизилися на 540 тис. бар.
Відзначимо, попередні дані API істотно розійшлися з прогнозом галузевих експертів, що додатково внесло певні сумніви в настрої учасників ринку. Так, напередодні ввечері галузеві експерти прогнозували, що за підсумками звітного тижня, завершиться 17 червня 2011 р., комерційні запаси сирої нафти в США могли знизитися на 1,9-2,0 млн бар., Запаси бензинів могли збільшитися на 1,0 -1,1 млн бар., а запаси важких дистилятів підрости на 800-900 тис. бар.