Нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet з початку дня торгуються в негативній ціновій зоні. Однак після того, як у середині торгового дня падіння нафтових котирувань Brent перевищило 1,5 дол./бар., а котирування нафти WTI (Light Sweet) впали майже на 1,35 дол./бар., інтерес до продажів до теперішнього часу помітно послабшав.
Станом на 15:30 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (листопад) - 108,76 (-0,70) при діапазоні котирувань 107,89-109,26;
- Light, Sweet Crude Oil (листопад) - 102,95 (-0,89) при діапазоні котирувань 102,50-103,59.
Негативна динаміка в цінах по операціях з нафтовими ф'ючерсами обумовлена фіксацією прибутку, що утворилася за попередній торговий день. За підсумками торгового дня 4 жовтня нафта на біржах подорожчала через скорочення нафтовидобутку на шельфі Мексиканської затоки, звідки надходить приблизно п'ята частина всієї нафти, виробленої у США. У зв'язку з тропічним штормом "Карен" (Karen) була проведена евакуація персоналу з нафтових платформ у Мексиканській затоці, через що видобуток нафти на шельфі зменшився. Сьогодні після того, як загроза шторму минула, нафтові компанії повертають персонал на нафтові платформи і поступово відновлюють колишні обсяги видобутку нафти на шельфі, а біржові трейдери тим часом закривають довгі позиції і фіксують прибуток.
Разом з тим зниження цін на нафтові ф'ючерси сьогодні додатково сприяють побоюванню затягування кризи політичної влади в США, який може сильно нашкодити американській економіці, через що впаде попит на енергоносії. Водночас як питання з прийняттям державного бюджету США на новий 2014 фінансовий рік залишається відкритим, в країні назрівають нові проблеми, тепер уже з державним боргом. Приблизно через тиждень допустимий рівень державного боргу США досягне свого граничного значення. Якщо конгрес США не домовиться про підвищення його "стелі", американську економіку вперше в її історії чекає дефолт.
За минулий торговельний тиждень 30 вересня - 4 жовтня офіційна ціна нафти WTI підвищилася на 97 центів/бар. (+0,9%), а барель нафти Brent став дорожчим на 83 центи (+0,8%). У тому числі за підсумками торгів 4 жовтня офіційна ціна нафти Brent зросла на 0,4% і досягла тритижневого максимуму - 109,46 дол./бар., а офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) підвищилася на 0,5% і склала 103,84 дол./бар.