Нафта на біржах 5 березня продовжує дешевшати
Нафта на біржах сьогодні продовжує дешевшати. Станом на 12:25 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (квітень) - 123,10 (-0,55) при діапазоні котирувань 122,66-124,24;
- Light, Sweet Crude Oil (квітень) - 105,78 (-0,92) при діапазоні котирувань 105,50-107,29.
На початку дня ціни на нафту намагалися відіграти своє зниження за попередній торговий день. Однак через відсутність сильних підтримуючих новин активного продовження технічні покупки нафтових ф'ючерсів не отримали. Зростання котирувань Brent припинилось до того, як ціни по операціях досягли значення 124,25 дол./бар., а розворот котирувань WTI стався у цінової позначки 107,3 дол./бар.
Сьогодні нафтовий ринок продовжує відновлювати свій природний ціновий рівень після ажіотажного зростання цін на нафту двома сесіями раніше, викликаного побоюваннями щодо скорочення постачань нафти з Саудівської Аравії, де, за чутками, стався вибух і пожежа на магістральному нафтопроводі. Ліквідація довгих позицій на ринку нафтових ф'ючерсів почалася після того, як за підсумками торгів 1 березня ціна нафти Brent виросла за день майже на 3% і вперше практично за 11 місяців (з початку квітня 2011 р.) встановилася вище за відмітку 126 дол./бар., а її котирування вперше більш ніж за три з половиною роки перевищили значення 128 дол./бар. Ціна нафти WTI (Light Sweet) за підсумками торгів 1 березня підвищилася за день на 1,7% і досягла тижневого максимуму, встановившись вище позначки 108,8 дол./бар., а її котирування оновили свій десятимісячний максимум і вперше з початку травня 2011 р. перевищили цінову межу 110 дол./бар.
Сьогодні негативна динаміка в цінах по операціях з нафтовими ф'ючерсами також додатково зумовлена зниженням провідних фондових індексів у Європі за збереження стабільних позицій долара на міжнародному валютному ринку FOREX. У той час, як ціни на акції в Європі сьогодні знижуються, долар продовжує потроху рости проти євро та інших валют, що технічно не дозволяє активно купувати нафту та інші товарні активи, ціни на які встановлено у валюті США.
В цілому за минулий торговельний тиждень (27 лютого - 2 березня) нафта на біржах помітно подешевшала. Однак ціни на нафту знизилися не так суттєво, щоб забезпечити сьогодні привабливі умови для відновлення активних покупок. Так, за минулий торгівельний тиждень офіційна ціна нафти WTI знизилася на 3,07 дол./бар., або на 2,8%, а барель нафти Brent став дешевше на 1,82 дол., або на 1,5%. У тому числі за підсумками торгів 2 березня ціни на нафтові ф'ючерси знизилися за день на 2% і опустилися до найнижчого значення за три торгові дні.