Нафта дешевшає на тлі зростання пропозиції
Ціни на нафту знижуються в четвер, 8 квітня, після того, як офіційні дані показали значне зростання запасів бензину в США, що викликало побоювання з приводу ослаблення попиту. Разом з тим постачання нафти ростуть по всьому світу.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Нафта марки Brent на 0,36%, до 62,93 доларів за барель до 10:00 за київським часом. Нафта WTI подешевшала на 0,52%, до 59,46 доларів за барель.
Запаси нафти в США впали на 3,5 млн барелів минулого тижня до майже 502 мільйонів барелів, а запаси бензину збільшилися на 4 млн барелів, всупереч очікуванням зниження.
Водночас пропозиція зростає в усьому світі, при цьому обсяг виробництва в Росії в перші кілька днів квітня збільшується у порівнянні з середніми рівнями березневими.
З Ірану можуть бути зняті деякі санкції і збільшені глобальні поставки, при цьому Сполучені Штати та інші держави будуть вести переговори про відновлення ядерної угоди, яка майже зупинила надходження іранської нафти на ринок.
Тим не менш, Міжнародний валютний фонд заявив раніше на цьому тижні, що величезні державні витрати, спрямовані на боротьбу з пандемією COVID-19, можуть збільшити глобальне зростання до 6% в цьому році, чого не досягалося з 1970-х років.
Більш високе економічне зростання підвищить попит на нафту та продукти з неї, що допоможе скоротити запаси.
"Більш позитивний макроекономічний фон також може залучити додатковий інтерес інвесторів до сектору", - йдеться в повідомленні ANZ Research, який підтверджує свій прогноз, що ціна на нафту марки Brent в третьому кварталі досягне 75 доларів за барель.
Як повідомляло РБК-Україна, Міжнародний валютний фонд (МВФ) поліпшив прогноз світових цін на нафту на найближчі два роки. У 2021 році фонд очікує середню ціну марок Brent, Dubai Fateh і WTI на рівні 58,52 доларів за барель, в 2022 році - 54,83 доларів за барель.
Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило прогноз середньорічної ціни нафти марки Brent в 2021 році до 58 доларів за барель. У грудні минулого року агентство чекало 45 доларів за барель.