Нафта Brent сьогодні торгується на біржах нижче 107 дол / бар., а нафта WTI (Light Sweet) - нижче 92 дол./бар. Станом на 11:55 ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол. / бар.):
- IPE Brent Crude (серпень) - 106,83 (-0,43) при діапазоні котирувань 105,67-108,70;
- Light, Sweet Crude Oil (серпень) - 91,50 (+0,48) при діапазоні котирувань 90,79-92,74.
Котирування Brent сьогодні знижуються через поглиблення корекції, у той час як котирування Light Sweet ростуть через технічні покупки. При цьому ціни на нафтові ф'ючерси з початку дня змінилися неістотно, після того як напередодні вони впали в середньому на 5,2%, опустившись до мінімуму за чотири місяці, повідомляє РБК.
Ринок нафтових ф'ючерсів сьогодні залишається під тиском очікувань збільшення пропозиції нафти на світовому ринку. Так, відповідно до рішення Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), країнам-учасницям цієї організації дозволено використовувати нафтові резерви, призначені на випадок припинення нафтового імпорту. До такого рішення МЕА вдався після того, як країни ОПЕК не змогли домовитися про збільшення постачань нафти на світовий ринок, щоб компенсувати відсутність її поставок з Лівії. За оцінками МЕА, за час з початку громадянської війни в Лівії глобальна економіка недоотримала близько 132 млн бар. нафти, через що істотно зросли світові ціни на "чорне золото".
Напередодні керівництво МЕА за погодженням з адміністрацією США прийняло рішення про виділення зі своїх резервів 60 млн бар. нафти, яка протягом місяця буде поставлятися на ринок по 2 млн бар./день. У тому числі 30 млн бар. нафти нададуть США зі свого стратегічного резерву. За задумом керівництва МЕА, таке рішення дозволить не тільки компенсувати втрати поставок нафти з Лівії, але й одночасно підтримає глобальну економіку, темпи відновлення якої стали сповільнюватися через високі світові ціни на нафту.
МЕА об'єднує 28 розвинених економічних країн, які є головними світовими імпортерами нафти. Рішення про використання нафти зі своїх резервів МЕА взяло напередодні втретє у своїй історії. Резерви нафти країн МЕА становлять понад 4,1 млрд бар. У тому числі 1,6 млрд бар. нафти призначені для екстрених потреб країн цієї організації. За нормативами МЕА нафтові резерви країн-учасниць повинні відповідати 90 дням споживання в умовах відсутності нафтового імпорту. Проте в даний час цей показник істотно перевищений і відповідає 146 дням споживання.