Станом на 07:40 за Києвом ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 0,15 дол. до 83,10 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,21 дол. до 78,89 дол. за барель.
Станом на 07:40 за Києвом ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 0,15 дол. до 83,10 дол. за барель, а ф'ючерси на WTI - на 0,21 дол. до 78,89 дол. за барель. Про це повідомляє Reuters.
Як зазначається, ціни на нафту зростають за рахунок незначного підвищення запасів нафти і зростання зайнятості в США. Запаси нафти в США виросли на 0,46 млн барелів минулого тижня, за даними Управління енергетичної інформації, при прогнозі підвищення на 2,2 млн.
"Підвищення цін, швидше за все, пов'язано з тим, що запаси нафти в США виросли на так сильно, як очікувалося, за рахунок спаду імпорту, а видобуток нафти скоротився порівняно з попереднім тижнем", - йдеться у звіті Philip Futures. На думку аналітиків цієї фірми, зростання цін буде недовгим, тому що ринкові показники не змінилися, і нові рівні підтримки Brent і WTI - 82 дол. і 75,84 дол. за барель, відповідно.
Також ринок порадувало повідомлення про зростання числа робочих місць в приватному секторі США на 230,000 в жовтні при прогнозі підвищення на 220,000.
Лівія знизила видобуток нафти як мінімум на 200,000 барелів на добу, так як озброєні люди захопили родовище ель-Шарара, повідомили джерела.
Міністр нафтової промисловості Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі в середу зустрівся з міністром закордонних справ Венесуели Рафаелем Раміресом. Жодна із сторін не розповіла про минулих переговорах, але в кінці 1990-х років Саудівська Аравія домовилася з Венесуелою і Мексикою про зниження видобутку, що допомогло вирости цінами, до цього впав майже до 10 дол. за барель. Однак цього разу аналітики не очікують подібного угоди.
Нагадаємо, 5 листопада ціна умовної північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) вперше більш ніж за чотири роки впала нижче позначки 83 дол./бар.