Недоліки інформаційної платформи призводять до порушень прав учасників газового ринку, - "Закарпатгаз"
Обмін даними між інформаційною платформою та уповноваженими особами користувачів відбувається через електронні засоби
ПАТ "Закарпатгаз" повідомляє про численні недоліки в роботі інформаційної платформи Укртрансгазу, розробленої для добового балансування. Відповідного листа підприємство надіслало до Кабінету Міністрів України, НКРЕКП та АТ "Укртрансгаз". Про це повідомляє прес-служба "Закарпатгазу".
Зазначається, що компанія неодноразово у письмовій формі сповіщала Регулятор та державні органи влади про виявлені проблеми, наголошувало на необхідності втрутитись в ситуацію та зобов`язати оператора ГТС дотримуватись законодавства.
"Відповідно до положень Кодексу газорозподільних систем, оператор ГТС (АТ “Укртрансгаз”) зобов’язаний у чіткі терміни надавати оператору ГРМ інформацію про споживачів, які не увійшли до Реєстру жодного постачальника. Для обміну цією інформацією Регулятор погодив відповідну форму. Обмін даними між інформаційною платформою та уповноваженими особами користувачів відбувається через електронні засоби: електронну пошту та веб-додаток", - йдеться у повідомленні.
У прес-службі також зазначили, що такого роду інформація повинна засвідчуватися електронно-цифровим підписом.
“Станом на сьогодні оператор ГТС не підтверджує інформацію із використанням електронно-цифрового підпису. Крім того, оператор ГТС досі не надав перелік уповноважених осіб (власних працівників), які мають право посвідчувати електронні документи з використанням ЕЦП. Як наслідок, інформація без підпису уповноваженої особи та без використання ЕЦП може бути змінена і видалена в будь-який час будь-ким, що є неприпустимим, та порушує права інших учасників ринку”, – пояснила в.о. комерційного директора ПАТ “Закарпатгаз” Юлія Соколова.
За словами Юлії Соколової, без усунення помилок у роботі платформи впровадження добового балансування ставить під загрозу функціонування ринку природного газу України та створює ситуацію, при якій можуть постраждати (понести збитки) сумлінні суб’єкти ринку.