Невелика група людей привласнила собі право вирішувати питання від імені українців, - Рабінович
На його думку, введення візового режиму з РФ суперечить в першу чергу інтересам українців
Введення візового режиму з Російською Федерацією суперечить в першу чергу інтересам українців, які вимушено їздять в цю сусідню країну на заробітки. Таку думку в ефірі програми "Хто кому Рабінович" на телеканалі "112 Україна" висловив народний депутат, голова парламентського підкомітету з прав людини і лідер партії "За життя" Вадим Рабінович.
Відповідаючи на питання про те, чи наважиться, на його думку, Україна на введення візового режиму з РФ, Рабінович зазначив, що не ставив би так питання. "Те, що сьогодні діється, вирішує не Україна. Вирішує невелика група людей, яка привласнила собі право від імені українців вирішувати питання їхнього майбутнього, майбутнього їх дітей і всього, чого хочете", — заявив нардеп.
Політик додав, що уряд ставить українців в безвихідне становище. "Знаєте, нам чомусь наплювати на себе. Ми почали якось зовсім вже песимістично дивитися на свою країну, на майбутнє наших дітей. Нас привели на бійню, а ми мовчимо. Нас з кожним днем все менше, а ми мовчимо. Найсильніші починають виїжджати, наймудріші — мовчати, найобережніші тримаються осторонь. Але, повірте, ви не утримаєтеся в стороні. І залишилися нас пхають: не подобається — їдьте. А ми мовчимо", — заявив він.
За його словами, це і нормально, і ненормально. "Нормально, тому що завжди нормальні люди бояться всяких виродків. Бандит з ножем може залякати якусь групу людей, тому що люди нормальні, а він — божевільний. Але це наша країна, це майбутнє наших дітей. І мені здається, що якісь ще тріпотіли люди, які намагаються щось сказати, вони і є сіль нашої країни. Вони і є ті, хто врятує нашу країну", — переконаний Рабінович.
Повертаючись до питання візового режиму з Росією, Рабінович заявив, що, "згідно зі статистикою, в Україну приїжджають близько 120 тисяч росіян в рік, тоді як з України в РФ щорічно виїжджають близько 2 млн 400 тис. осіб".
"Скажіть, будь ласка, кому ми робимо погано? Тим людям, які їздять в Росію, щоб вони туди не їхали? Тоді забезпечте їх роботою і гідним житлом тут. Невже ви думаєте, що хтось їде в іншу країну від хорошого життя? Ні. Тому, що ви до такого довели нашу країну. Ось і все, що відбувається", — заявив глава парламентського підкомітету з прав людини.
За словами нардепа, члена колегії МВС України Антона Геращенка, щоденно з України в Росію їздять близько 10–12 тисяч людей. Він також припустив, що в разі введення Україною віз для громадян РФ Росія здійснить аналогічні заходи.