НБУ заміряв рівень фінансового стресу під час коронакризи
Пік фінансового стресу прийшовся на кінець березня
Національний банк України (НБУ) оприлюднив дані щодо фінансового стресу під час гострої фази кризи, викликаної пандемію коронавірусу. Про це йдеться в першому тижневому огляді банківського сектору НБУ (за 13-17 квітня).
Як зазначається в огляді зростання індексу фінансового стресу було короткостроковим і зумовлене найбільшою мірою зростанням доходності державних цінних паперів. Локальний максимум зафіксовано 24 березня, далі відбувається поступове зменшення рівня стресу.
За даними НБУ, у першій декаді березня відбувся злам тренду зростання строкових гривневих та валютних депозитів. Від пікових значень строкові гривневі кошти населення зменшилися на 2,5%, а валютні (у доларовому еквіваленті) - на 4,0%. Проте темпи відпливу були значно нижчими, ніж у перші дні криз 2008 та 2014 років.
За тиждень, що закінчився 17 квітня, гривневі кошти населення зросли в цілому на 1,4% через виплату зарплат та інших платежів населенню. Строкові гривневі депозити скоротилися на 0,1%. Валютні кошти зменшилися за звітний тиждень на 0,5%, проте це було нижче ніж тиждень тому (-1,3%).
Відплив строкових депозитів призупинив тенденцію зниження ставок за гривневими депозитами. Від початку року вартість 3-місячних гривневих вкладів знижувалася помірніше, ніж 12-місячних, зазначається в огляді.
Як повідомляло РБК-Україна, Національний банк України (НБУ) протягом березня 2020 року витратив на підтримку курсу національної валюти майже 2,2 млрд доларів.
Нагадаємо, за даними НБУ, перший місяць карантинних заходів, запроваджених урядом для боротьби з коронавірусом, українська економіка та банківська система пройшли досить спокійно.