Національний банк України (НБУ) скоротив термін обробки готівкової гривні і її знаходження на "карантині" через коронавірус з двох тижнів до 5-7 днів. Як пояснив регулятор, це пов'язано з автоматизацією процесу знезараження банкнот і монет, а також невисокою небезпекою передачі COVID-19 через готівкові гроші.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на директора Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктора Зайвенко.
Він зазначив, що НБУ має досвід по знезараженню готівки, включаючи міжнародний. За його словами, останні дослідження показують, що інфекція на банкнотах і монетах присутня не більше, ніж на інших предметах.
"І ті заходи, які ми вводили на початку пандемії (COVID-19 - ред.), коли нам було невідомо, як передається ця інфекція, то ми витримували двотижневий карантин, згідно з яким, за первинними дослідженнями інфекція нібито зникала", - зазначив Зайвенко.
Представник регулятора уточнив, що на початку пандемії НБУ проводив обробку готівки на автоматизованих системах, а потім вони проходили термічну обробку при упаковуванні.
"Таким чином, ми досягали мети, яку ставили перед собою", - уточнив він.
Зайвенко додав, що сьогодні НБУ володіє дещо іншою інформацією і у зв'язку термін перебування готівки на карантині скорочений до 5-7 днів.
"Але також вживаємо всіх заходів - обробляємо на автоматизованих системах",- сказав він, додавши, що останні дослідження вказують на невисоку небезпеку передачі COVID-19 через готівку.
Нагадаємо, в березні 2020 року НБУ почав відправляти готівкову гривню на двотижневий карантин через пандемію коронавірусу. Регулятор також показав процес знезараження готівки.