В НБУ розповіли про роботу обмінників після валютної лібералізації
Вхід на ринок для небанківських фінустанов спрощено
Директор департаменту ліцензування Національного банку Олександр Бевз розповів про зміни на ринку обміну валют після вступу в силу нового закону "Про валюту і валютні операції". Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначив Бевз, за новим законом генеральна ліцензія на здійснення банками валютних операцій була скасована, відтепер всі валютні операції банки можуть здійснювати на підставі банківської ліцензії.
"У випадку з небанківськими фінустановами - генеральні валютні ліцензії трансформуються в ліцензії на валютні операції. НБУ надав можливість спрощеного переоформлення ліцензій всім існуючим ліцензіатам. Для того щоб ліцензія стала безстроковою, а досі вона видавалася на 3 роки для обміну валют, небанківські установи повинні до 7 березня подати невеликий пакет документів для переоформлення ліцензій", - розповів він.
Крім того, спрощено та порядок отримання нових ліцензій на обмін валют для небанківських фінансових установ. Зокрема, знижені вимоги до капіталу до 5 млн грн. Це дозволить установі відкрити 50 точок обміну. Кожен зростання точок обміну ще на 50 штук - це ще 5 млн. власного капіталу для установи.
"Ми починали з вимоги в 20 млн в 2016 році. Тепер вимога до входження на ринок зменшилася в 4 рази і це свідчення того, що регулятор підтримуємо чесну конкуренцію між банками і небанківськими фінустановами і робимо максимально прості умови для доступу", - додав він.
Як повідомляло РБК-Україна, за 2018 рік українці продали банкам валюти на 11072,75 млн доларів, купили на 9592,15 млн доларів. Сальдо склало 1480,6 млн доларів.
Нагадаємо, закон "Про валюту і валютні операції" дозволяє обмінювати валюту онлайн, якщо обсяг угоди не перевищує 150 тис. грн. У НБУ вважають, що більшість великих українських банків будуть пропонувати послугу покупки валюти онлайн.