НБУ підтримав ліквідність двох системних банків на суму близько 2 млрд грн
Правління Національного банку України 11 вересня 2014 р. прийняло рішення про надання двом системним банкам стабілізаційних кредитів на суму близько 2 млрд грн. Про це повідомили у прес-службі НБУ.
Банки, що отримали зазначені кредити, відносяться до 1 групи за розміром активів.
Таке рішення прийнято відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України та направлено на забезпечення стабілізації ситуації в банківській системі. Одночасно воно обумовлене потребою у збільшенні ліквідних коштів банків, брак яких виникає, зокрема, через дострокове вилучення населенням коштів з депозитних рахунків та суттєве обмеження доступу банків України до внутрішнього і зовнішнього ринків запозичень.
Коментуючи такий крок регулятора, директор Генерального департаменту банківського нагляду Алла Шульга зазначила: "Надані Національним банком кредитні кошти банки спрямують на своєчасне виконання власних зобов'язань перед клієнтами і в першу чергу перед вкладниками. Однак з метою мінімізації ризиків і створення умов для поліпшення стану ліквідності цих банків у їх діяльності встановлені певні обмеження".
Також вона повідомила, що кредити були надані під першокласне забезпечення у вигляді гарантованих Кабінетом міністрів України облігацій Державної іпотечної установи та нерухомого майна, оцінка якого здійснена міжнародним незалежним оцінювачем ТОВ Colliers International.
Крім того, Шульга зазначила, що в усі банки, які отримали від Національного банку України стабілізаційні кредити і кредити для збереження ліквідності, призначено кураторів. Це зроблено з метою посилення контролю за їх діяльністю. За її словами, регулятор і надалі забезпечуватиме паритетний підхід до діяльності всіх банків, а також рівність і прозорість умов доступу банків до інструментів рефінансування.
Нагадаємо, Національний банк, відповідно до законодавства України, є кредитором останньої інстанції. У разі виникнення у банків тимчасових труднощів з ліквідністю і неможливістю залучити кошти з ринку банки можуть звернутися до Національного банку України про отримання кредиту для підтримки ліквідності.