Близько 10% кредитів банків стануть непрацюючими
Негативні наслідки поточної кризи можуть датися взнаки протягом найближчого року. Ключові загрози, які постають перед сектором, - зниження попиту на банківські послуги та погіршення якості обслуговування кредитів.
Про це йдеться у "Звіті про фінансову стабільність" НБУ.
Як зазначається у звіті, попри стрімке зростання роздрібного кредитування в останні три роки, домогосподарства увійшли в кризу з помірним борговим навантаженням.
"Проте втрата робочих місць і зниження регулярних доходів ускладнять обслуговування кредитів багатьох позичальників", - йдеться у звіті.
За даними НБУ, у загальному чистому портфелі кредитів фізичним особам іпотека становить менше 10%. Тож основні збитки від погіршення якості кредитів будуть у сегменті незабезпечених споживчих позик.
"За оцінками НБУ, понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими за результатами кризи. Ці збитки реалізуються протягом наступних кількох кварталів", - йдеться в повідомленні.
За оцінками НБУ, близько 10% кредитів корпоративного сектору також стануть непрацюючими.
Відзначимо, за даними "Опитування про умови банківського кредитування" за II квартал 2020 року українські банки констатують зменшення попиту на кредити з боку населення і бізнесу, встановлення більш жорстких стандартів кредитування і зростання запитів на реструктуризацію від підприємств-позичальників.