ua en ru

Наукове управління ВР рекомендує за результатами першого читання направити на доопрацювання законопроект про приватизацію "Нафтогазу"

Головне науково-експертне управління Верховної Ради України рекомендує парламенту за результатами розгляду в першому читанні законопроекту № 2937 про приватизацію "Нафтогазу" направити на доопрацювання. Про це йдеться у висновку наукового управління, текст якого розміщено на офіційному сайті ВР

Науково-експертне управління також висловило свої зауваження до законопроекту. Так, слід звернути увагу на те, що значна частина положень проекту мають більш загальний характер, ніж приведення статусу ПубАТ "НАК" Нафтогаз України "відповідно до зобов'язань України за Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Справа в тому, що у разі їх прийняття дію відповідних законодавчих положень поширюватиметься на всі державні і комунальні підприємства, а не тільки на "Нафтогаз". Наприклад, зміни дозволять Кабінету міністрів відчужувати всі корпоративні права держави поза законодавства про приватизацію, і передавати будь-яким господарським товариствам. Разом зміни надають Кабінету міністрів України право відчужувати нерухоме майно об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації.

"За таких умов назва проекту не відповідає його змісту. У зв'язку з цим пропонуємо виключити з проекту всі зміни до зазначених законів, що не мають безпосереднього відношення до реформування" Нафтогаз "або відкоригувати їх таким чином, щоб сфера їх дії обмежувалися лише зазначеним реформуванням", - йдеться у висновку.

Також, експерти парламенту, звертають увагу на те, що приймати законопроект, можна лише в разі виключення "Нафтогазу" з переліку підприємств не належать приватизації.

Крім того, змінами передбачається пропонується встановити, що рішення про приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств "Нафтогазу" здійснюють діяльність з транспортування магістральними трубопроводами та зберігання в підземних сховищах, "Нафтогаз", а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їх реорганізації , здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України: "Однак, на нашу думку, було б доцільно на законодавчому рівні визначити засади приватизації відповідних підприємств, зокрема, те, як повинна визначатися вартість відповідних об'єктів приватизації, способи їх приватизації (бажано на відкритому конкурсі), і забезпечити збереження у державній власності "блокуючого" пакету акцій".

Також, необхідно визначити, яким чином і на яких умовах буде визначатися підприємство, яке виконуватиме функції диспетчерського (оперативно-технологічного) управління Єдиною газотранспортною системою України.

"Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні проект Закону України" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу "доцільно повернути на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень і пропозицій", - йдеться у висновках.

Читайте також: Кабмін пропонує дозволити приватизацію "Нафтогазу".