Україна і Київ повинні прислухатися до жителів Донбасу, а не місцевого олігархічного клану або найманців. Будь-які переговори з терористами про вихід з протистояння - неможливі. Про це заявив голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок на зустрічі з жителями Сумської області.
"Сьогодні ми дійсно повинні почути жителів Донбасу, але не "донецький" олігархічний клан, який останні 12 років з незначними перервами правив Україною, а в епоху злочинного режиму Януковича розставляв свої кадри на керівні посади по всій країні - до районного рівня. Жителі Донбасу хочуть того ж, за що стояли українці на Майдані під час "революції гідності" - бути господарями на своїй землі. Вони хочуть, щоб влада була підзвітною громадянам, щоб був справедливий суд, був захист конституційних прав, безпека життя і власності, свобода підприємництва і соціальна справедливість. І завдання нової української влади - дати все це людям на Донбасі й у всій Україні", - зазначив Тягнибок.
При цьому кандидат у Президенти від націоналістів зазначив, що влада не повинна обговорювати з озброєними терористами питання єдності країни. За його словами, антитерористична операція на Донбасі не може бути припинена на час проведення національного діалогу.
Він також підкреслив, що в рамках діалогу не можуть обговорюватися унітарний устрій країни і статус української мови як єдиної державної.
"Україна потребує не федералізації (передбачає поділ єдиної країни на окремі держави із своїми конституціями і законами), а в децентралізації влади за європейським зразком. Це означає, що повинна відбутися передача влади на найближчий до людей рівень - місцевих громад, а не регіональних центрів, де все контролюють місцеві олігархи. Саме місцеві громади повинні отримати широкі повноваження і бюджетну автономію, що дасть змогу громадянам реально впливати на діяльність влади", - заявив Тягнибок.
Нагадаємо, 14 травня у Верховній Раді пройшов перший круглий стіл національної єдності, метою якого був заявлений пошук виходу із ситуації на Донбасі. В обговоренні взяли участь голови уряду і парламенту, дипломати, представники релігійних конфесій та екс-президенти України. При цьому напередодні зустрічі обговорювалася можливість участі в ній глав так званих "народних республік" на Донбасі.