Мазурчак впевнений, що влада "придумала новий спосіб заощадити на українцях"
"Наш край" вимагає від уряду негайно змінити порядок призначення субсидій, інакше "мільйони українців залишаться без державної допомоги". Про це йдеться у зверненні співголови "Нашого краю" Олександра Мазурчака, направленому сьогодні на адресу КМУ, повідомляє прес-служба політсили.
На думку Мазурчака, "через нові норми призначення субсидій і завищені тарифи мільйони українців не отримають субсидію".
"Завищені тарифи вже призвели до того, що за останні два місяці заборгованість споживачів за комунальні послуги зросла на 4,2 млрд грн – до 29,2 млрд грн. Замість того, щоб переглянути надвисокі тарифи, уряд запровадив нові норми порядку призначення субсидій, в результаті чого мільйони українців не отримають субсидії і, відповідно, ще більше збільшиться заборгованість", – зазначив Мазурчак.
Він вважає, що влада "придумала новий спосіб заощадити на українцях та створила умови для зменшення одержувачів субсидій".
"Відтепер при нарахуванні субсидії враховуватиметься мінімальна заробітна плата, яка підвищилася з січня 2017 року, хоча чиновники обіцяли її не враховувати до 2018 року. Також, у разі наявності заборгованості більше двох місяців, – субсидія скасовується. Нові умови значно зменшать кількість одержувачів субсидій", – додав Мазурчак.
В його зверненні до уряду містяться вимоги негайно змінити порядок призначення субсидій і переглянути тарифи.
"Партія "Наш край" вимагає негайно переглянути надвисокі тарифи і внести зміни у порядок призначення субсидій. Зокрема, повернути попередню норму щодо обліку доходів за минулий рік при розрахунку суми субсидії", – резюмував він.
За даними Держстату, станом на кінець травня 2017 р. порівняно з березнем зросла заборгованість за газопостачання на 59,15% (з 7,1 до 11,3 млрд грн), з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – на 16 % (з 2,5 до 2,9 млрд грн), за централізоване водопостачання та водовідведення на 38,46% (з 1,3 до 1,8 млрд грн), за електроенергію – на 14,7% (з 3,4 до 3,9 млрд грн), за вивезення побутових відходів – на 33,3% (з 0,3 до 0,4 млрд грн). Загальна заборгованість споживачів за комунальні послуги у березні склала 25 млрд грн, а в травні – 29,2 млрд грн. Зростання за два місяці склало 4,2 млрд грн – 16,8%.
Як відомо, постановою №300 від 26.04.2017 "Про внесення змін у деякі постанови Кабінету Міністрів" передбачено: враховувати доходи для призначення субсидії не за попередній календарний рік, а за 4 квартали перед зверненням. Також, при наявності у отримувача простроченої заборгованості більше двох місяців з оплати комунальних послуг, субсидія на новий період не призначається.