ua en ru

"Наш край" вимагає змін до закону "Про освіту"

"Наш край" вимагає змін до закону "Про освіту" Фото: Олександр Мазурчак

У політсилі вважають, що "уряд ставиться до реформи як головбух"

Відношення до освіти у чинного уряду - це ставлення не реформатора, а головбуха. Про це в інтерв'ю журналістам заявив співголова партії "Наш край" Олександр Мазурчак.

За словами Мазурчака, сьогодні в уряді головна позиція - економити на всьому, в тому числі і на освіті.

"Ставлення до освіти у чинного уряду - це ставлення не реформатора, а головбуха. Кабмін скоротив держзамовлення у ВНЗ, коли вже йшла вступна кампанія, запропонував скоротити кількість студентів, які отримують стипендію. Ще Бісмарк казав: якщо не фінансувати школи, то доведеться будувати тюрми. Я б дещо перефразувати цей вислів: якщо не інвестувати в освіту, не розвивати її, то доведеться будувати в'язниці", - зазначив Мазурчак.

Він також заявив, що партія "Наш край" вимагає змін у реформуванні вищої та професійно-технічної освіти, а також - забезпечення фінансування цих змін з бюджету.

"Цю реформу, як і багато інших, Кабмін почав з кінця: Міносвіти почало реформувати молодшу школу, сподіваючись поступово дійти до вузів. Чиновники пішли за принципом: головне в'язатися в бійку, а там подивимося. У владі поняття не мають, що отримають «на виході». Хоча закон і містить прогресивні положення, але щоб ці зміни були реалізовані, уряд має продемонструвати, звідки брати кошти і на що їх направляти в першу чергу ", - зазначив Мазурчак.

Також, за словами Мазурчака, у партії вимагають від уряду передбачити видатки на реалізацію освітньої реформи в бюджеті-2018, тому що продовження нинішньої політики уряду призведе до масового виїзду молоді за кордон.

"Молодь поїде чи не отримає тут необхідної освіти. Відповідно не зможе влаштуватися на роботу. Відповідно не буде платити податки. А це призведе до зменшення надходжень до пенсійного фонду вже в найближчій перспективі", - додав Мазурчак.

Як відомо, депутати у другому читанні проголосували за закон "Про освіту". За підрахунками міністра освіти Лілії Гриневич, на реалізацію реформи потрібно 87 мільярдів гривень.