ua en ru

Наришкін закликав провести термінові консультації з участю РФ в ПАРЄ по Україні

Спікер Держдуми Сергій Наришкін заявив про необхідність провести термінові міжпарламентські консультації щодо ситуації на Україні.

Спікер Держдуми Сергій Наришкін заявив про необхідність провести термінові міжпарламентські консультації щодо ситуації в Україні. Про це він повідомив у своєму листі голові Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анн Брассер. За його словами, Росія обов'язково повинна брати участь у цих консультаціях.

Наришкін вважає, що при всіх допущених помилках шанс на відновлення громадянського миру в Україні ще є.

"І його не можна упустити. Але повторю: зробити це без участі Росії не вдасться", - зазначив він.

"Те, що і Росія, і Україна є європейськими країнами - для Вас, сподіваюся, вже факт. Але фактом встигло стати і те, що зовсім не Росія, а погано виконана "євроінтеграція" послужила приводом для масових порушень прав людини в Україні і розкручування в ній небаченого досі громадянського протистояння. Саме вона сприяла приходу на високі посади на Україні людей, відкрито закликали до сегрегації і нацизму. Росії така інтеграція не подобається", - підкреслюється в заяві Наришкіна.

Він нагадав про подібність між "запуском київського Євромайдану" і сценаріями "арабської весни".

"Я настійно прошу - не нагнітати пристрастей біля самої межі Євросоюзу. Це небезпечні "ігри" - особливо, якщо користуватися одними лише "зручними" фактами і дезінформацією... В розтерзаній економічними труднощами країні зростає кількість розбоїв та грабежів. І вже не тільки окремі громадяни, але, боюся, і цілі родини запасаються зброєю в цілях самооборони", - пише він.

Наришкін закликав Анн Брассер не закривати на це очі.

Раніше, 10 квітня 2014 р., ПАРЄ до кінця поточного року виключила Росію з усіх керівних органів Асамблеї у відповідь на приєднання Криму. Організація розширила список санкцій, які спочатку містилися в проекті резолюції щодо повноважень російської делегації. Її члени були до кінця року позбавлені не тільки права голосу, але і можливості працювати в керівних структурах ПАРЄ і брати участь у спостереженні за виборами. Анулювати повноваження російської делегації ПАРЄ відмовилася.