ua en ru

Нардепи пропонують проводити антикорупційну експертизу всіх законопроектів

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект закону № 2577, ініційований нардепами від Партії регіонів, "Удару" і "Батьківщини", яким пропонується проводити антикорупційну експертизу всіх законопроектів. Текст проекту закону "Про внесення змін до закону "Про засади запобігання та протидії корупції" та регламент Верховної Ради" опублікований на офіційному сайті ВР.

Згідно з проектом закону, Міністерство юстиції України проводить антикорупційну експертизу проектів та діючих нормативно-правових актів.

Результати антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів підлягають обов'язковому розгляду під час прийняття рішення щодо видання (прийняття) відповідного нормативно-правового акта.

Результати антикорупційної експертизи діючих нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади підлягають обов'язковому розгляду суб'єктом їх видання (прийняття) на предмет внесення змін до такого нормативно-правового акта або його скасування.

Крім того, передбачається, що обов'язковій антикорупційній експертизі підлягають проекти законів України, актів Президента України, інші нормативно-правові акти, що розробляються Кабінетом міністрів України, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.

Антикорупційна експертиза чинних законів України, актів Президента України, нормативно-правових актів Кабінету міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади здійснюється відповідно до щорічного плану, що затверджується Міністерством юстиції.

Також, за ініціативою фізичних осіб, громадських об'єднань, юридичних осіб може проводитися громадська антикорупційна експертиза проектів та чинних нормативно-правових актів.

Проведення громадської антикорупційної експертизи проектів та чинних нормативно-правових актів, оприлюднення їх результатів здійснюються за рахунок відповідних фізичних осіб, об'єднань громадян, юридичних осіб або інших джерел, не заборонених законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування сприяють у проведенні громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів та враховують результати такої експертизи при наданні (прийняття) відповідного нормативно-правового акта.

Крім того, депутати пропонують уточнити окремі положення закону про протидію корупції, зокрема не піддавати повторній перевірці претендентів на посади в органах держслужби або місцевого самоврядування, якщо вони вже працюють у цій сфері. Законопроект також передбачає забезпечення вільного доступу до єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Читайте також: Кабмін пропонує скасувати спецперевірку при перекладі держслужбовців.