Люди, що прийшли в Київраду з ножами, заточками, арматурою і димовими шашками, навряд чи налаштовані на конструктивну роботу в інтересах городян і навряд чи зможуть переконати людей, що все це знаряддя використане на користь міста і його мешканців. Про це заявив народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів Володимир Олійник, який прибув на сесію Київради, повідомляє прес-служба Партії регіонів.
Олійник розповів, що народні депутати від "Батьківщини", "Свободи" та "УДАРу" намагалися увірватися в Київраду під прикриттям бойовиків і димових шашок. О десятій ранку перед початком сесії Київради представники опозиції почали штурмувати будівлю мерії. Вони намагалися прорвати міліцейський кордон, кидали димові шашки у правоохоронців. Крім того, опозиційні сили заблокували дорожній рух на Хрещатику, поки представники правоохоронних органів намагалися забезпечити порядок.
За його словами, спроби загострити питання, пов'язані з діяльністю місцевого самоврядування у столиці, вже не здатні викликати зацікавленість суспільства.
"Спроба розкрутити цю ситуацію з часом дає все менший і менший ефект. Якщо влітку на блокування сесії прийшла певна кількість людей, то вдруге вже потужно виступили профспілки з вимогою дати можливість нормально працювати Київраді. А сьогодні мітинг зібрав небагато людей. І це зрозуміло. Тому що прості городяни на такі події не ходять. Сюди приходять налаштовані на бійку ультрас, але їх бійки не допоможуть вирішити проблеми міста", - сказав Олійник.
Разом з тим, він переконаний, що Києву потрібні вибори, на яких "кияни повинні вибрати таке керівництво міста, з яким вони будуть ремонтувати дороги, розвивати транспорт, робити інші корисні справи".
Однак, за словами політика, рішення цього питання залежить від опозиції.
"Всередині Верховної Ради немає узгодженої, консолідованої позиції щодо варіантів вирішення питання місцевого самоврядування в Києві. У цьому питанні серед депутатів немає єдності. Немає такої єдності і зараз під стінами Київради - політичні сили, які там зібралися, окремо виступають, окремо коментують, окремо проводять конференції. Здається, що ті сили, які з трибуни парламенту заявляють про єдність, починають тягнути ковдру кожен на свою сторону, як тільки доходить до справ", - зазначив депутат.