Народні депутати як від більшості, так і від опозиції сумніваються, що 6 лютого 2014 р., Верховна Рада буде працювати.
Народні депутати як від більшості, так і від опозиції сумніваються, що 6 лютого 2014 р., Верховна Рада буде працювати. Таку думку висловили народні депутати, опитані РБК-Україна.
Зокрема, заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв заявив РБК-Україна, що зараз консультації між сторонами тривають і конкретного результату немає.
"Зараз консультації тривають. Поки що конкретного результату немає. Партія регіонів не погоджується ні на одне наше конкретну пропозицію. Буде завтра парламент працювати? Складно сказати", - заявив Соболєв.
Нардеп вважає, що багато чого залежить від позиції Президента України Віктора Януковича.
"Ми розуміємо, що сьогодні реально всі команди, в тому числі більшості у Верховній Раді, дає Президент. Якщо він дасть таку команду, вони почнуть працювати, йти нам на поступки. Але поки що вони пропонують нам створити конституційну комісію. На наш погляд, це затягування часу. Ми запропонували у відповідь конкретний документ (проект закону авторства Олександра Турчинова про КСУ)", - зазначив Соболєв.
Він назвав вимоги опозиції для початку роботи парламенту в четвер.
"Тому ми будемо працювати за однієї умови. Якщо буде згода прийняти зміни, які відкриють шлях конституційної реформи. Всім зрозуміло, що ми дамо працювати Раді лише при згоді Партії регіонів розпочати реальний процес, а не забалтивать його, обіцяючи колись внести зміни в Конституцію. Якщо буде зроблений крок у цьому напрямку, потім ми вимагаємо внести зміни закон про амністію. Тільки потім можна говорити про формування нового Кабміну з притягненням до відповідальності всіх силовиків, починаючи з Віталія Захарченка", - підкреслив нардеп.
З ним погодився нардеп від фракції "Удар" Валерій Карпунцов, який повідомив РБК-Україна, що досить проблематично давати однозначні прогнози щодо завтрашнього засідання. Парламентарій підтвердив, що на даний момент "це складне питання".
Нардеп від фракції "Свобода" Юрій Михальчишин в розмові з кореспондентом РБК-Україна зазначив, що консультації лідерів фракцій не дали позитивного результату, тому в четвер вони будуть продовжені.
"Ймовірно, що до подання президентом кандидатури на пост прем'єра про роботу Верховної Ради говорити не доводиться. Партія регіонів навмисне затягує час, не йде ні на які поступки. Це насамперед стосується внесення змін у Конституцію. Тому навряд чи завтра парламент запрацює. На цьому тижні можливе прийняття виключно якихось формальних і технічних питань", - вважає нардеп.
У провладній більшості з такими прогнозами також згодні. Так, заступник голови фракції Партії регіонів Володимир Олійник підтвердив РБК-Україна про продовження політичних консультацій.
"На сьогодні на переговорах треба питати про опозицію листі Юлії Тимошенко. У листі, як відомо, сказано про необхідність вийти з переговорів і припинити всякі переговори про зміну Конституції. Тоді у мене питання: для чого взагалі всі ці переговори?.. Просто опозиція продовжує боротьбу за посади, а влада діє монолітно. Ось чому не можуть домовитися", - заявив регіонал.
Він вважає, що опозиція в чому сьогодні "імітує переговорний процес". За його словами, опозиціонери "навмисне зривають процес переговорів, щоб потім звинуватити владу у зриві переговорів". Тому завтрашнє засідання Ради, як зазначив Олійник, залишається під питанням.
Зазначимо, у четвер, 6 лютого, ВР планує розглянути на пленарному засіданні проект постанови №4054, що передбачає створення тимчасової спеціальної комісії з питань підготовки та узгодження законопроекту про внесення змін до Конституції щодо повернення до парламентсько-президентської форми правління. Про це йдеться в порядку денному засідання парламенту.
Також на порядку ще два питання: проект постанови №3565 про календарний план 4-ої сесії і проект постанови №4080 про порядок денний 4-ої сесії.
Як повідомлялося, на засіданні в середу, 5 лютого, Рада не змогла затвердити календарний план сесії.