ua en ru

Нардепи направили до ГПУ звернення щодо розслідування розгону Євромайдану 30 листопада

Народні депутати Віталій Ярема ("Батьківщина") та Микола Паламарчук ("Удар") направили в Генеральну прокуратуру України депутатські звернення з розслідування розгону мітингу на Майдані Незалежності в Києві і побиття студентів у ніч з 30 листопада 2013 р. Про це Ярема заявив на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я і мій колега Микола Паламарчук направили депутатські звернення до генерального прокурора щодо обставин подій, які відбувалися протягом останнього місяця на території міста Києва. З чим це пов'язано? Ми отримали додаткову першочергову інформацію про стан розслідування обставин побиття людей, яке відбулося 30 листопада 2013 р. На наш погляд, на погляд професійних правоохоронців, розслідування цих справ відбувається неефективно, а в деяких випадках воно взагалі не проводиться тому ми сьогодні вирішили звернутися до генерального прокурора і в цьому зверненні вказали конкретні варіанти організації роботи слідства, а також попросили його звернути увагу на деякі речі", - розповів Ярема.

За його словами, досі не заарештовано жодного виконавця, організатора та замовника побиття студентів на Майдані.

"Нас хвилює питання абсолютної неоперативности в діях слідства про притягнення до відповідальності посадових осіб і, зокрема, обрання запобіжного заходу. Ви знаєте, що щодо учасників мітингів такий запобіжний захід, як арешт обиралася протягом доби дуже оперативно. Однак уже більше двох тижнів минуло з 30 листопада, де було скоєно злочини проти мирних громадян, жодна особа ще не заарештували тих людей, які організовували, які замовляли або які здійснювали цей злочин. Ми вимагаємо від генерального прокурора негайних не просто формальних дій, як це оголосити про підозру або домашній арешт, а реальних заходів для ізоляції цих небезпечних людей від суспільства і ці заходи повинні бути пов'язані виключно з арештом підозрюваних", - розповів Ярема.

Він також відзначив, що відбулися три організовані злочини, скоєні представниками влади та правоохоронних органів: 30 листопада, 1 грудня на Банковій, а також в ніч з 10 на 11 грудня спроба розігнати Майдан.

"На наш погляд, у діях тих посадових осіб і виконавців, які здійснювали всі ці три правопорушення, є ознаки організованої злочинної групи або злочинної організації. Тому, що є виконавці, є замовники, є організатори. Що стосується подій 30 листопада, то у нас в якості козлів відпущення визначено три особи як організатори, однак немає замовників і немає виконавців", - розповів Ярема.