Народний депутат Денис Силантьєв (Радикальна партія) вимагає від правоохоронних органів втрутитись у ситуацію з захопленням миколаївського суднобудівного заводу "Океан" особами, які пов'язані з вищим керівництвом Російської Федерації. Про це він заявив на брифінгу в парламенті, в четвер.
Депутат заявив, що Кремль зацікавлений у знищенні стратегічної для України галузі - суднобудування. За словами Силантьєва, те, що сьогодні відбувається з "Океаном", може свідчити про реалізацію одного з сценаріїв "гібридної" війни РФ проти України.
Він нагадав, що 9 вересня Печерський суд задовольнив прохання представників ГПУ і прийняв сумнівне з точки зору закону рішення зупинити процедуру оздоровлення заводу, в рамках якої комітет кредиторів шукав інвестора для суднобудівного підприємства. Суд передав все майно верфі на зберігання фізичній особі Леоніду Шумилу, представнику колишнього власника – громадянина Російської Федерації, який довів "Океан" до банкрутства.
Депутат зазначив, що Шумило очолював завод в 2010 – 2011 роках, будучи менеджером, який повністю залежав від російських акціонерів заводу. При цьому, за його даними, самі росіяни отримали контроль над цим стратегічним підприємством шляхом низки сумнівних з точки зору закону угод. Основним бенефіціаром заводу сьогодні є особистий друг президента РФ Путіна Ігор Юсуфов, який відомий тим, що очолював енергетичне міністерство країни агресора, входив до складу ради директорів "Газпрому", повідомив депутат.
Як повідомлялося в ЗМІ, 25 вересня у вихідний день в рамках виконання рішення Печерського суду було здійснено практично рейдерське захоплення заводу. Воно було здійснений сотнею молодих людей "спортивної статури", але за підтримки співробітників ГПУ і спецпідрозділу СБУ, відзначали українські видання.
На думку Силантьєва, метою захоплення заводу є знищення одного з флагманів українського суднобудування – конкурента російським верфям. З заводу вже почали вивозити металобрухт. Він зазначив, що ГПУ почала діяти в інтересах Російської Федерації після звернення в прокуратуру партнерів Ігоря Ігнатова, який, за повідомленнями ЗМІ, був "смотрящим" від Юрія Іванющенка ("Єнакіївського"). У матеріалах, які передав Силантьєв правоохоронцям зазначено, що стосовно Ігнатова в 2009 році ГПУ порушувало кримінальну справу за вчинені ним злочини (в т. ч. рейдерські захвати) в період перебування у складі організованого злочинного угруповання Капітанова (банди "Капітошки").
Продаж суднобудівного підприємства, яке Кремль довів до банкрутства, на відкритих торгах та залучення міжнародних інвесторів дозволили б погасити заборгованість по заробітній платі в розмірі 90 млн грн і перед бюджетом у розмірі 54 млн грн. Припинення ініційованої раніше радою кредиторів процедури оздоровлення "Океану" і передача його в руки колишніх російських власників, зазначив депутат, ставить під загрозу ці плани.
"Звертаємося з вимогою до правоохоронних органів припинити підігравати державі-агресору і прийняти всі заходи для захисту законних інтересів держави та її громадян від протиправних посягань", - резюмував Силантьєв.
Силантьєв також повідомив, що він спільно з іншими депутатами вже звернувся з відповідними запитами до керівництва ГПУ, СБУ і НАБУ з вимогою втрутитися і повернути ситуацію на підприємстві в правове русло.
Як повідомляли ЗМІ, генеральний директор ТОВ "Океан – Судноремонт" Леонід Шумило, яким рішенням Печерського районного суду Києва передано на відповідальне зберігання цілісно-майновий комплекс миколаївського заводу "Океан", був представником кіпрської компанії "Zonel Operations Ltd", яка до початку процедури ліквідації контролювала ПАТ "МСЗ "Океан" і яку пов'язують з екс-міністром енергетики РФ, екс-членом ради директорів ВАТ "Газпром" Ігорем Юсуфовим.
Також зазначалося, що "Zonel Operations Ltd" тісно пов'язана з ще однією офшорною компанією, теж підконтрольною особам, наближеним до російського "Газпрому" – "Belmont Industries Inc". Вона напередодні подала позов про поновлення її як кредитора ПАТ "МСЗ "Океан". Представником "Belmont Industries Inc" є громадянин Російської Федерації Сергій Копилов, наближений до екс-члена ради директорів ВАТ "Газпром" Ігоря Юсуфова. Сергій Копилов у 2010-2011 роках, а за словами Леоніда Шумило – і по сьогоднішній день, був головою наглядової ради ПАТ "МСЗ "Океан". У той час президентом суднобудівного заводу був Леонід Шумило.