Переговорний процес у його нинішньому форматі навряд чи приведе до розв'язання політичної кризи в країні в силу некоректності правових моделей, запропонованих делегацією влади.
Переговорний процес у його нинішньому форматі навряд чи приведе до розв'язання політичної кризи в країні в силу некоректності правових моделей, запропонованих делегацією влади. Таку думку в інтерв'ю українським ЗМІ озвучив народний депутат від Партії Регіонів Дмитро Святаш.
"У мене складається враження, що ми купуємо щось у особи, якій це щось не належить. Ми підписуємо домовленості з опозицією, ми обговорюємо пакети. Але при цьому паралельно виступає пан Парубій, який давно вріс корінням в Майдан, у нього там прописка, і він заявляє, мовляв, я не знаю, про що ви там домовляєтеся, але ми взагалі-то вважаємо підставою для початку переговорів, цитую "звільнення ПР, Адміністрації Президента, Кабінету міністрів..." ну та іншу єресь", - підкреслює Святаш.
Нагадаємо, виробленням правового алгоритму врегулювання політичної кризи з боку влади займаються перший заступник глави адміністрації Президента Андрій Портнов і міністр юстиції Олена Лукаш.
Однак, Святаш не вірить ні в результативність переговорів, ні в те, що вплив на ситуацію може надати закон про амністію затриманих і засуджених учасників протестних акцій. Цей документ, на думку нардепа складено концептуально некоректно.
"Питання в тому, що закон (про амністію) ми навіть підпишемо, причому він більше схожий не на закон, а на договір у сфері господарського права. Я просто слабо розумію, що таке закон з відкладальними умовами, і за свою 12-річну законодавчу практику я ні з чим подібним не стикався. Втім, навіть якщо проголосували, скажімо, цей документ, і Президент його підписав, залишається питання: хто буде його виконувати?", - запитує депутат.
У той же час, на думку нардепа, "без силового варіанту зупинити анархію буде неможливо". Як розповів Святаш, за його безпосередньою участю сьогодні в "першій столиці" вже розпочато мобілізацію бойових загонів.
"Ми будемо звертатися до всіх небайдужих харків'ян, які готові самі, якщо нас не може захистити правоохоронна система, захистити себе: як тільки сформується з одного боку силове крило, воно буде сформовано і з іншого", - говорить Святаш.
При цьому він не виключає участі в контрпротестном русі вже сформованих організацій - козацтва, об'єднань афганців, товариств мисливців, шкіл єдиноборств. Серед останніх можуть бути і члени відомого спортивного клубу, який Святаш особисто фінансує протягом останніх 12-ти років.
"У мене тисяча чоловік займається боротьбою... До мене звертається його керівництво з питанням: що ми будемо робити? Це клуб, де працює 250 першорозрядників, майстрів спорту з бойового самбо, дзюдо, тхеквондо, призери європейських чемпіонатів", - наголосив народний депутат.