Народний депутат Олег Дунда (фракція "Слуга народу") має намір зареєструвати у Верховній раді альтернативний, поданому президентом Володимиром Зеленським, законопроект про врегулювання множинного громадянства в Україні.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал нардепа.
"Раз ми вирішили зрушити цю брилу з питань множинного громадянства, то варто використовувати прогресивні практики розвинених стан, ми ж все-таки в ЄС зібралися", - пише він.
Дунда назвав проблемні моменти поданих президентом законопроектів щодо подвійного громадянства в Україні.
"…президентські законопроекти, на жаль, виявилися суперечливими та місцями слабкі. Ті, хто готував ці законопроекти для президента, однозначно однобоко підійшли до питання і якось досить дивно встановили заборони", - написав він.
На думку депутата, у законопроектах є необґрунтована дискримінація громадян України за принципом наявності паспорта іноземної держави.
Зокрема, забороняється обіймати посади керівників ВИШів, бути нотаріусами, помічниками нотаріусів, влаштуватися на будь-яку посаду у державній структурі, бути представниками політичних партій, бути спостерігачами на виборчих дільницях.
"Наші громадяни з іноземними паспортами фактично виключаються із соціального життя, відповідно і з політичного теж. Не думаю, що наша українська діаспора буде у захваті", - написав він.
Крім цього, існує заборона на обрання депутатом місцевих рад за наявності іноземного громадянства, а на депутатів Верховної ради така заборона не поширюється.
Також, на думку Дунди, у поданих законопроектах повністю відсутня струнка, чітка державна система контролю над отриманням громадянами України паспортів інших країн.
Крім цього, нардеп вважає, що в нормативних актах не передбачено запобіжників стосовно держави-агресора за використання своїх паспортів як інструменту впливу.
Дунда також зазначив, що співробітники Офісу президента не враховані в законопроекті і не контролюватимуться щодо наявності у них іноземного громадянства.
Нардеп зазначив, що це лише основні "вузькі місця" в законопроектах і крім них існують дрібніші проблемні моменти.
"Оптимізм у наявності голосів у ВР для їх прийняття - відсутній", - резюмує він.
На думку Дунди, легалізація множинного громадянства - це не філософія тотальних заборон, а баланс і рівні правила для всіх, з обов'язковими чіткими запобіжниками для держбезпеки від держави-агресора.
Як повідомлялося, на початку грудня Зеленський подав до парламенту п'ять законопроектів про подвійне громадянство.
У січні 2021 року депутати фракції "Слуга народу" Олег Дунда, Олександр Аліксійчук, Дмитро Мікіша зареєстрували законопроект №4640 "Про внесення змін до деяких законів України щодо правового забезпечення наявності іноземного громадянства (підданства) у громадян України".