За результатами аналізу звітів політичних партій за ІІ квартал 2018 затверджено 29 висновків
За результатами аналізу звітів політичних партій за ІІ квартал 2018 року затверджено ще 29 висновків про результати аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Рішення було прийняте на засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), йдеться у повідомленні прес-служби відомства.
Як повідомляється, 18 висновків містять інформацію про виявлені факти адміністративних правопорушень. Зокрема, порушення встановленого порядку подання або строків подання звіту політичної партії та встановленого порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, за що передбачена відповідальність за статтями 212-21, 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
"Правопорушення зафіксовані у звітах таких політичних сил, як "Республіканська партія України", партія "Національно-демократичне об’єднання "Україна", ВО "Жінки за майбутнє", Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна", "Нові обличчя", "Відродження", "Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість", "Україна завтра", "Партія пенсіонерів України", "Могутня Україна", "Народний рух України", "Партія порядних громадян", "Українська православна асамблея", "Партія ветеранів Афганістану", "Опозиційний блок", "Народний фронт", ВО "Свобода", "Українське об’єднання патріотів - УКРОП".
Окрім того, зазначається, що за ІІ квартал 2018 року до Національного агентства надійшли 274 звіти політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру. Рішеннями Національного агентства від 23 серпня 2018 року, 31 серпня 2018 року та 14 вересня 2018 року вже були затверджені 218 висновків про результати аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
Нагадаємо, раніше НАЗК прийняло рішення про направлення до правоохоронних органів 13-ти обґрунтованих висновків стосовно 9-ти посадових осіб щодо виявлення ознак кримінальних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Зокрема, не дотрималась вимог законодавства, подаючи декларації, народний депутат Людмила Денісова.
Також повідомлялося, що що НАЗК перевірило декларації прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та міністра інфраструктури Володимира Омеляна.