Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило нову методологію антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів. Очікується, що вона допоможе ефективніше виявляти й усувати корупціогенні фактори у документах.
Про це повідомляє прес-служба НАЗК.
В оновленій методології агентство визначило:
Крім того, оновлена методологія містить чек-лист і перелік типових корупціогенних факторів та рекомендацій щодо їх усунення, що робить процес експертизи більш швидким та ефективним.
У НАЗК підкреслюють, що корупціогенні фактори, які можуть бути закріплені в законодавстві, дуже складно викорінити.
"Тривалий час НАЗК не приділяло належної уваги антикорупційній експертизі. Однак зараз завдяки новій методології ми забезпечуємо підготовку якісних висновків за результатами експертизи. Як наслідок - законодавство, що не міститиме корупційних норм, економитиме кошти державі", - вказано у повідомленні.
Нагадаємо, раніше НАЗК заявило, що закон про особливості виборів під час карантину містить ряд суттєвих недоліків.
Як писало РБК-Україна, агентство також виявило корупційні ризики у законопроекті про захист українців від колекторів. Відомство провело антикорупційну експертизу відповідного законопроекту №2133 "Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності".