22 листопада були побиті суддя Лариса Гольник і її чоловік
У судді Октябрського районного суду Полтави Лариси Гольник є недовіра до Полтавській обласній прокуратурі. Про це вона повідомила в ході брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.
"Та історія, що почалася в 2014 році, коли до мене потрапила справа щодо мера. Я підозрюю, що замовником може бути людина, що представляє інтереси мера міста в судовому розгляді справи. Це особа дуже близько до голови Жовтневого суду. Це ґрунтується на певному аналізі. Він колишній працівник міліції. Його звинувачували у фальсифікації доказів, кришуванні наркобізнесу й тортурах над підозрюваними особами", - розповіла Гольник.
При цьому суддя підкреслила, що у неї є довіра до Нацполіції, але не до прокуратури.
"Там можуть бути люди, пов'язані з названою особою. Там може відбуватися витік інформації. Я не довіряю прокуратурі Полтавської області. Вже довгий час прокуратура не демонструє кроків по боротьбі з корупцією, тривалий час не розслідували справи стосовно мера міста. Не розслідується також ряд інших злочинів", - зазначила Гольник.
Як відомо, у травні 2016 року суддя оприлюднила відео, де мер Полтави Олександр Мамай намагався "домовитися" про закриття корупційного адмінпровадження проти нього. Крім цього, у вересні 2017 року НАЗК винесло припис голові Вищої ради правосуддя стосовно голови Октябрського районного суду Полтави який тиснув на Гольник.
Адвокат Гольник розповів, що протягом року справа розслідується і є певні результати. НАБУ офіційно повідомили, що по пану Мамаю було підготовлено підозра в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, потім воно було виправлено і відправлено знову.
"Прокуратура вже начебто не бачить там нічого підозрілого. З боку прокуратури ця справа чомусь гальмується", - резюмував адвокат Гольник, Роман Маселко.
Нагадаємо, у Полтаві, 22 листопада, були побиті суддя Лариса Гольник і її чоловік Ігор Гавриленко. За словами постраждалих, напад скоїли двоє чоловіків у масках, які одразу почали бити їх трубами. Як повідомляється, нападники втекли з місця події.
Далі поліція порушила справу за фактом нападу на суддю у Полтаві по частині 4 статті 296 Карного кодексу України (Хуліганство із застосуванням зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень).