Незважаючи на дуже складні часи, прагнення людей залишити проблеми минулого року, зробити собі і близьким подарунок на Новий рік все ще досить сильно. Напевно, це пожвавлення - лише короткочасний епізод, та на початку січня зміниться традиційними зимовими канікулами. Але це буде вже потім. А поки цілий ряд покупців нарешті взяли відповідальні рішення і підписали договори купівлі-продажу давно придивились квартир.
Незважаючи на дуже складні часи, прагнення людей залишити проблеми минулого року, зробити собі і близьким подарунок на Новий рік все ще досить сильно.
Напевно, це пожвавлення - лише короткочасний епізод, та на початку січня зміниться традиційними зимовими канікулами. Але це буде вже потім. А поки цілий ряд покупців нарешті взяли відповідальні рішення і підписали договори купівлі-продажу давно придивились квартир.
В більшості своїй, це малогабаритні квартири у хорошому стані, нерідко з меблями та побутовою технікою. Такий вибір пояснюється тим, що на більш просторі квартири у них просто немає грошей. Що ж стосується ремонтів, меблів і техніки, то вибір нерідко визначався двома основними чинниками.
По-перше, багато покупців відразу ж прагнули в'їхати в придбану квартиру. На передачу ключів нерідко виділяється лише день-два.
По-друге, переглянувши чимала кількість самих різних квартир, покупці часто переконувалися, що квартира з ремонтом, непоганий меблями та технікою, яка до цього здавалася в оренду, коштує не набагато дорожче, ніж аналогічна квартира в «радянському стані». При правильному виборі, вони без особливих клопотів отримували ремонт, меблі та техніку за третину їхньої реальної ціни.
Тим не менше, основні події минулого тижня лежать зовсім в іншій сфері.
Насамперед, це помітний прогрес у плані реструктуризації валютних кредитів . Минулого тижня На нараді в НБУ були узгоджені основні принципи Меморандуму про реструктуризацію доларових кредитів у гривневі, які позичальникам обіцяють перевести за курсом 7,993 грн. за долар. Крім того, їм пробачать нараховані на момент реструктуризації штрафи і пеню.
Ще більше посилив позиції позичальників, відповідно, послабивши позиції банків, прийнятий Верховною Радою в неділю 28 грудня закон «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті». Якщо раніше позичальники, які взяли валютні кредити, з жахом спостерігали, як росте курс долара, то тепер вони в якійсь мірі навіть зацікавлені у падінні гривні. Виселити з квартири їх не можуть, а падіння курсу гривні фактично означає для позичальників реальне зниження заборгованості. Якби гіперінфляція, заборгованість зможуть покрити з місячної зарплати (як це було на початку дев'яностих).
Але основна подія тижня - прийнятий у ніч на 29 грудня урядовий проект Держбюджету на 2015 рік. Спочатку проектом пропонувалося суттєво змінити податок, поширивши його на будь-яку нерухомість, включаючи напівзруйновані сільські будинки і сараї. Однак безпосередньо перед ухваленням бюджету Кабмін і парламентська коаліція домовились звільнити від податку квартири до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м.
Джерело: domik.ua