НАК підтримує перехід до адресних субсидій
У НАК "Нафтогаз України" пояснили, як виникає дефіцит компанії на торгівлю газом для побутових потреб населення. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії на Facebook.
"Спробуємо пояснити, звідки береться дефіцит Нафтогазу на торгівлі газом для побутових потреб населення. Дійсно, український газ ми купуємо дешевше, ніж продаємо", - йдеться в повідомленні.
"У минулому році плюсова різниця на цьому газі була 6,7-4,9=1,8 млрд грн. Це за умови 100% оплати. Але цим газом ми покрили б лише близько 60% потреб населення в газі і теплі. Решту довелося закупити за кордоном за повною ринковою ціною на умовах передоплати. А ми його продали населенню і тепловикам для населення за низькою ціною. Навіть якщо б з нами повністю і вчасно розраховувалися за газ, ми б втратили на ньому 26,5-6,0=20,5 млрд грн. В результаті маємо 1,8 млрд грн позитивної різниці на українському газі і 20,5 млрд грн втрат на імпортованому. Сумарно втрати 18,7 млрд грн", - розповіли в "Нафтогазі".
У Наку відзначили, що дешевим газом користувались усі без винятку споживачі, в тому числі і заможні, однак при цьому втрати "Нафтогазу" покривалися з податків всіх громадян.
"Якби хоча б 10% найбагатших споживачів оплачували свій газ за повною ринковою ціною, ці втрати скоротилися більш ніж удвічі. Майже 10 млрд грн залишилося б в держбюджеті на інші потреби", - підкреслили в "Нафтогазі".
У зв'язку з цим "Нафтогаз" підтримує перехід від дотування державою "дешевого газу для всіх" до адресних субсидій тим, кому вони дійсно потрібні.
Нагадаємо, робоча група Верховної Ради з розгляду питань обґрунтованості підвищення цін і тарифів на енергоносії і комунальні послуги попросила Кабінет міністрів України перевірити достовірність дефіциту НАК "Нафтогазу України".