У 2015 році "Нафтогаз" отримав чистий збиток у розмірі 25,1 млрд гривень
Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" опублікувала перевірену аудиторами фінансову звітність компанії як окремої юридичної особи (не консолідованої) за 2015 рік. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.
Відповідно до фінансової звітності, в 2015 році "Нафтогаз" отримав чистий збиток у розмірі 25,1 млрд гривень (за 2014 рік збиток склав 90,0 млрд гривень). Таким чином, у 2015 році компанія знизила чистий збиток по відношенню до 2014 року у 3,6 рази і вперше за 6 років отримала операційний прибуток у розмірі 4,5 млрд гривень.
Повідомляється, що основними факторами, які зумовили формування позитивного результату від операційної діяльності, стали доходи в загальному розмірі 28,8 млрд гривень. З них 20,7 млрд гривень становить валовий прибуток від надання послуг з транзиту природного газу; 8,1 млрд гривень становить валовий дохід, отриманий від реалізації газу промисловим споживачам.
Відповідно до звітності, зазначені доходи частково у сумі 24,3 млрд грн були зменшені на:
- 17,4 млрд грн - збитки від реалізації природного газу для потреб населення (для приготування їжі та опалення, у т. ч. через теплопостачальні підприємства) за регульованими цінами, які в 1 кварталі 2015 року були в багато разів нижче закупівельної ціни імпортованого газу. При цьому протягом 1 кварталу 2015 року було реалізовано 8,6 млрд куб. м газу для потреб населення з 17,2 млрд куб. м загального обсягу газу, поставленого для потреб населення протягом 2015 року.
Від реалізації природного газу власного видобутку для населення "Нафтогаз" в 2015 році отримав прибуток у розмірі 8,3 млрд гривень. Однак для забезпечення потреб теплопостачальних підприємств для виробництва тепла для населення і частково населення також був реалізований імпортований природний газ, збитки від реалізації якого склали 25,7 млрд грн.
- 2,1 млрд грн - збитки, пов'язані з несанкціонованим відбором газу у зоні АТО (в січні - лютому 2015 року)
- 4,8 млрд грн - іншими операційними витратами, зменшеними на доходи (операційні курсові різниці, що нарахування резерву на знецінення запасів, збільшення резерву сумнівних боргів).
Нагадаємо, МЕРТ прогнозує завершення процесу формування наглядової ради "Нафтогазу" протягом 2-3 тижнів.