ua en ru

"Нафтогаз" допускає оренду терміналу для поставок скрапленого газу компанією з США

"Нафтогаз" допускає оренду терміналу для поставок скрапленого газу компанією з США Фото: "Нафтогаз"

Будівництво терміналу може затягнутися

У НАК "Нафтогаз України" припускають, що компанія Frontera Resources Corporation (США) може орендувати плавучий LNG-термінал для поставок газу, оскільки його будівництво може затягнутися. Про це в ході брифінгу повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Є старий підхід, коли дійсно будувався термінал для скраплення і термінал для розрідження, але зараз є альтернативні технології, коли ви орендуєте плавучий термінал, який може використовуватися принаймні для розрідження, а є випадки і для скраплення і тому у вас (Frontera Resources Corporation, - ред.) є альтернатива - побудувати (термінал), вкластися чи просто орендувати і оплачувати відповідно орендну плату. Зараз орендувати плавучу платформу можна за відносно невеликі кошти", - заявив Вітренко.

За його словами, сума першочергових вкладів для оренди плавучого терміналу може становити близько 50 млн дол. При цьому він зазначив, що в рамках підписаного меморандуму з компанією Frontera Resources Corporation також розглядаються й інші економічні варіанти.

"Я б сказав, що це (оренда плавучого терміналу, - ред.) є найбільш вірогідним варіантом, але меморандум саме стосується і того, що ми разом повинні зараз опрацьовувати різні економічні варіанти, те, що дійсно має економічний сенс. Один з варіантів, який обговорювався, - це варіант CNG. Його особливість в тому, що дистанція, на яку можна транспортувати, обмежена, але зараз є нові технології, які дозволяють транспортувати газ CNG на великі відстані, на 2000 км. Використання CNG також залежить від інфраструктури всередині країни", - підкреслив Вітренко.

Він також додав, що у випадку оренди, плавучий термінал для поставок скрапленого газу може з'явитися в Україні вже через два роки.

Нагадаємо, раніше "Нафтогаз" підписав меморандум з американською компанією з видобутку нафти і газу.