НАБУ намагається сфабрикувати справу "Роттердам+", - адвокат
Адвокат вкотре наголосила, що формула "Роттердам+" ніяк не могла завдати збитків
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) можуть вдатися до тиску на експертів, щоб фальсифікувати висновки експертизи про начебто завдання збитків у справі "Роттердам+" і за будь-яку ціну передати справу до суду.
Про це повідомила адвокат сторони захисту Наталія Дригваль в ефірі "112 Україна".
"Ми припускаємо, що зараз відбувається дуже сильний тиск на експертів для того, щоб вони підтвердили ці збитки за будь-яку ціну", - зазначила адвокат.
За її словами, зібрані за понад три роки досудового розслідування матеріали справи не підтверджують ні завдання збитків від дії формули, ні отримання надприбутків, ні будь-якого складу злочину.
Саме тому, на думку адвоката, НАБУ може вдатися навіть до незаконного тиску на експертів, щоб передати справу до суду і тим самим перекласти відповідальність за повністю сфабриковану справу з органу досудового розслідування на суд.
"Як це дуже люблять говорити прокурори та слідчі: "далі в суді ви розберетеся". Дійсно, ми в суді це розіб’ємо, не залишимо каменя на камені. Це дійсно так, оскільки проведено вже більше десятка плідних, ґрунтовних, комплексних експертиз, які не залишають будь-якого шансу для того, щоб ця (сфабрикована під тиском - ред.) експертиза встояла за будь-яку ціну", - запевнила Дригваль.
Адвокат вкотре наголосила, що формула "Роттердам+" ніяк не могла завдати збитків, а лише показувала економічні реалії, які діяли на той момент.
"Ми провели дослідження, які вивчили всі можливі аспекти, всі арифметичні, логічні, логістичні, економічні питання, які тільки можливо було припустити в цьому випадку щодо дослідження цієї формули. Тому я вважаю, що настільки комплексного дослідження, як це, мабуть, ще не було в Україні. Тому фінал цієї справи для нас зрозумілий, справа має бути закрита", - зазначила адвокат.
Втім закрити справу, на думку Дригваль, НАБУ та САП завадити політичні маніпуляції, якими окутано розслідування "Роттердам+".
"Я вважаю, що наразі правоохоронні органи стали заручниками політичної гри та політичної маніпуляції", - зазначила адвокат.
Нагадаємо, 8 серпня 2020 р. закінчився термін проведення розслідування, яке тривало 3,5 роки, з березня 2017 р.
За день до цього головний редактор сайту "Цензор.Нет" Юрій Бутусов повідомив, що САП ще 3 серпня зупинило розслідування, оскільки в справі немає ключового елементу, без якого воно втрачає сенс - експертизи, яка підтверджує наявність збитків державі.
Раніше повідомлялося, що НАБУ за 3,5 роки не вдалося отримати жодної експертизи, що підтверджує завдання збитків формулою "Роттердам+". При цьому сторона захисту надала висновки 4 українських державних і міжнародних дослідницьких інститутів, які підтвердили відсутність збитків або необґрунтованого отримання прибутку від дії формули.
Раніше інформацію про відсутність висновків експертизи про збитки в кінці червня 2020 р. підтверджував і сам глава САП Назар Холодницький.
Колишній заступник генпрокурора (2015-2016 рр.) Давид Саквалерідзе також заявив, що у справі "Роттердам+" немає складу злочину, через що воно може розвалитися в суді.