Син Авакова фігурує в справі про розтрату на закупівлі рюкзаків для МВС України
У відношенні Олександра Авакова (сина міністра внутрішніх справ України) найближчим часом складуть обвинувальний акт у справі про розтрату бюджетних коштів на закупівлі рюкзаків для МВС України. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного антикорупційного бюро України.
Повідомляється, що 4 квітня фігурантам справи про розтрату коштів при закупівлі рюкзаків для МВС повідомили про завершення розслідування і відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення.
У злочині, який завдав державному бюджету збитків на суму 14,5 млн гривень, підозрюють:
За даними слідства, в 2015 році вони організували закупівлю рюкзаків для МВС України за ціною, яка була істотно вище середньоринкової. Товар, не був поставлено вчасно і не відповідав вимогам. Зокрема, МВС підписало з "Дніпровенд" договір на покупку рюкзаків за ціною 2899 гривень за штуку, а загальна сума склала 14,5 млн гривень. За висновками експертизи, вартість поставленого рюкзака становить 555 гривень.
У НАБУ також прийшли до висновку, що "Дніпровенд" в 2014 році господарської діяльності не здійснювала, у неї не було відповідного обладнання та працівників. Надалі, кошти, які надходили від МВС, було конвертовано в готівку через ряд фіктивних підприємств. Зазначимо, в жовтні 2017 усіх трьох вже затримували.
"Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження стосовно цих осіб буде складено обвинувальний акт для подальшого направлення до суду", - йдеться в повідомленні.
Крім того, стосовно ще чотирьох звинувачених в організації корупційної схеми вже є остаточні рішення суду за результатами розгляду справ по суті. Епізоди з їх участю були виділені в окремі кримінальні провадження, а розслідування вже завершили.
Зокрема, слідство встановило, що формальний директор "Дніпровенда" Костянтин Кубець за 3000 гривень погодився стати її керівником і передав всі документи організаторам "конвертаційного центру" для прикриття незаконної діяльності. Від його імені були підроблені документи, які використовували для участі в тендері по закупівлі рюкзаків.
Йому та ще двом фігурантам повідомили про підозру у фіктивному підприємництві. Постановами Бабушкінського районного суду Дніпра в грудні 2016 року Кубець і обидва організатора були визнані винними, але звільнені від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності.
Працівнику "конвертаційного центру", який здійснив підроблення документів, повідомили про підозру у підробці. У зв'язку з каяттям і сприянням розслідуванню його засудили до 1 року позбавлення волі, але звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном на 1 рік.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАБУ і САП завершили розслідування щодо сина Авакова по справі рюкзаків для Міністерства внутрішніх справ України.