ua en ru

На ринку праці країн G20 в 2012 р. очікується серйозний дефіцит робочих місць, - МОП

Уповільнення темпів зростання глобальної економіки може призвести до величезного дефіциту робочих місць в країнах G20 до наступного року. З таким попередженням виступили автори спільної доповіді Міжнародної організації праці (МОП) та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), підготовленого на запит G20 до зустрічі міністрів праці цих країн у Парижі 26-27 вересня 2011 р.

Згідно з даними звіту, при нинішньому одновідсотковому зростанні зайнятості неможливо буде відновити 20 млн робочих місць, які, за оцінками, були втрачені в країнах G20 з початку кризи в 2008 р. «Сьогодні ми повинні повернути назад тенденцію уповільнення зростання зайнятості та заповнити втрачені робочі місця . При цьому життєво важливо поставити на чільне місце принципи гідної праці та інвестиції в реальну економіку, а для цього потрібна тісна співпраця на глобальному рівні... А в процесі економічного оздоровлення поставити на чільне місце створення якісних робочих місць», - заявив генеральний директор МОП Хуан Сомавія.

Оновлені статистичні дані, підготовлені МОП та ОЕСР, вказують на те, що для повернення на передкризовий рівень зайнятості до 2015 р. необхідно буде забезпечити зростання зайнятості на рівні не менше 1,3% на рік. «Таке зростання дозволить щорічно створювати приблизно 21 млн нових робочих місць, відновити робочі місця, втрачені в період з 2008 р., а також забезпечити робочими місцями приріст населення працездатного віку», - прогнозують експерти.

При цьому автори аналітичної доповіді висловлюють стурбованість у зв'язку з тим, що реальне зростання зайнятості до кінця 2012 р. може скласти лише менше одного відсотка (0,8%), що призведе до браку 40 млн робочих місць в країнах G20 в наступному році, а до 2015 р. цей дефіцит ще більш ускладниться.

У доповіді МОП та ОЕСР також міститься ряд інших висновків щодо економіки країн G20:

«За минулий рік безробіття в більшості країн G20 скоротилося, але це скорочення було незначним. В результаті загальна чисельність безробітних у світі залишилася на колишньому рівні - 200 млн осіб, що близько до максимального значення, зареєстрованому на піку Великої депресії.

Ситуація на ринках праці окремих країн істотно відрізняється. Деякі держави (Бразилія, Німеччина і Індонезія) домоглися значного зростання рівня зайнятості та зниження рівня безробіття; в інших (Аргентина, Австралія, Росія) було зареєстроване незначне або нульове зростання рівня зайнятості; в ряді країн відзначений постійно високий рівень безробіття (країни ЄС, ПАР, Іспанія, Сполучене Королівство, США).

Криза в сфері зайнятості посилює структурні проблеми, такі як високе і зростаюче безробіття серед молоді і широке поширення тривалого безробіття. Криза в сфері зайнятості негативно відбивається і на купівельному попиті, що ще більше ускладнює і без того повільний процес економічного оздоровлення.

Все більш чітко видно різницю між працівниками, які мають гідні робочі місця, і тими, хто їх не має. Так, у багатьох розвинених країнах G20 значна частка працівників трудиться в неформальному секторі та на тимчасових робочих місцях, і частка таких працівників у багатьох країнах зростає».

G20