На підприємстві "Електротяжмаш" розпочато проектування обладнання для ГЕС у Таджикістані вартістю понад 40 млн дол
На підприємстві сфери діяльності Мінпромполітики України "Електротяжмаш" розпочато роботу з проектування устаткування для Рогунської ГЕС у Таджикістані. Відповідно до підписаного у березні 2010 р. контракту, вартістю понад 40 млн дол. , українське підприємство повинно виготовити для Рогунської ГЕС два гідрогенератора, потужністю по 400 МВт кожен, повідомляє прес-служба Міністерства.
Планується, що першу машину українського виробництва замовники отримають вже в кінці 2011 р., а другу - в кінці 2012 р.
В цілому, на Рогунській ГЕС буде збудовано шість блоків потужністю по 600 МВт. Відповідно до проекту, перші два блоки, потужністю по 400 МВт, будуть тимчасовими і з їх запуском продовжиться будівництво дамби. Після будівництва наступних чотирьох блоків по 600 МВт, потужність перших двох буде збільшена до цього рівня шляхом модернізації гідрогенераторів і гідротурбін. Таким чином, загальна потужність станції повинна досягти проектного показника в 3600 МВт.
Як повідомляє "Електротяжмаш", проект будівництва Рогунської ГЕС - один із наймасштабніших енергетичних проектів на пострадянському просторі. "Це один з найбільш перспективних енергопроектів і ми розраховуємо, успішно реалізувавши цей контракт, стати надійним партнером Таджикістана в будівництві всіх енергоблоків Рогунської ГЕС", - заявив керівник підприємства Віталій Череднік.
Рогунська ГЕС із запланованою потужністю 3600 МВт, повинна стати найбільшою ГЕС Середньої Азії. Виведення станції на проектну потужність планується не пізніше 2018 р.