На відкритті фондових торгів в США 28 серпня 2013 р. очікується підвищення провідних індексів у зв'язку зі зростанням цін на сировину, зафіксованим на товарних ринках. Нафта зростає у ціні на тлі загострення обстановки на Близькому Сході. Зараз вся увага трейдерів на світових біржах спрямована на розвиток подій у Сирії, де незабаром може початися військова інтервенція міжнародних сил.
На тлі зростання нафтових ф'ючерсів на відкритті фондових торгів підвищенням котирувань можуть відзначитися нафтогазові компанії США, включаючи ExxonMobil, Chevron, ConocoPhillips. У зв'язку з подіями в Сирії експерти прогнозують зростання цін на нафту до рівня 150 дол./бар.
Зростає в ціні й золото, оскільки інвестори шукають "тиху гавань" для своїх активів, побоюючись непередбачуваних наслідків міжнародної інтервенції і війни в Сирії. На цьому тлі підвищення котирувань може чекати золотодобувні Barrick Gold і Newmont Mining.
Ще однією темою, яка продовжує цікавити інвесторів, залишається питання подальшої політики Федеральної резервної системи (ФРС) США в близькотерміновій перспективі. Американський центробанк, якщо вірити заявам окремих його представників, може почати згортати програму скупки активів вже у вересні 2013 р.
Не сприяють визначеності й спекуляції в ЗМІ на тему можливого наступника Бена Бернанке на посаді голови ФРС США, після того як у березні 2013 р. голова американського Центробанку заявив, що готовий залишити свою посаду достроково (термін його повноважень закінчується в січні 2014 р.). Так, можливим наступником Бернанке на цьому посту вважають колишнього головного радника Президента США Барака Обами з економічних питань та екс-главу американського казначейства 58-річного Ларрі Саммерса, який, за словами інформованих джерел, вже висловив своє бажання взяти на себе відповідні повноваження після відходу у відставку Бернанке.
У березні 2013 р. Бернанке змусив чимало понервувати громадськість, після того як заявив про готовність залишити посаду голови ФРС ще до закінчення програми "кількісного пом'якшення", вказавши, що він не є "єдиною людиною", здатною керувати ФРС в період згортання QE3. За словами наближених до Бернанке осіб, за минулі сім років економіст втомився від боротьби з фінансовою кризою.
На думку спостерігачів, у ситуації, що склалася республіканці в сенаті отримають шанс відстояти свого кандидата на пост глави ФРС (в даному випадку Саммерса), аргументуючи неприйнятність поточного курсу монетарної політики ризиками, пов'язаними з високим рівнем інфляції і самою програмою скупки активів, відзначаючи, що при Бернанке баланс ФРС виріс до 3,5 трлн дол. з 835 млрд дол. в 2006 р., коли він зайняв посаду голови американського Центробанку.
З макроекономічних новин трейдерів чекає лише публікація доповіді Міністерства енергетики США з комерційних запасів сирої нафти за черговий звітний тиждень.
Станом на 14:23 за київським часом індекс Dow Johnes підвищився на 2,00 пункту (+0,01%), індекс S & P - на 0,5 пункту (+0,03%), індекс Nasdaq - на 3,25% (+0,11%).