ua en ru

На "Фукусімі" в 15 разів збільшився витік радіоактивної речовини

На японській АЕС "Фукусіма" більш ніж в 15 разів збільшилася витік тритію - радіоактивного ізотопу водню.

На японській АЕС "Фукусіма" більш ніж в 15 разів збільшилася витік тритію - радіоактивного ізотопу водню, передає радіо "Свобода".

У вівторок, 10 вересня, різкий стрибок рівня тритію був зафіксований в ґрунтових водах біля станції, на якій в березні 2011 р. в результаті землетрусу і цунамі сталася найбільша за всю історію атомної енергетики Японії аварія.

Зазначимо, що тритій - найменш небезпечний із радіоактивних речовин.

У середині серпня 2013 р. на "Фукусімі" стався витік понад 300 тонн високорадіоактивної води. Фахівці не виключили можливість того, що вона потрапила в грунтові води і Тихий океан.

Раніше японська влада повідомила, що на півдні префектури Фукусіма на північному сході країни відновилися пошуки тіл близько 2,5 тис. осіб, які вважаються зниклими безвісти в результаті стихійного лиха 11 березня 2011 р. Усього тоді загинуло 15 тис. 883 людини.

Нагадаємо, уряд Японії виділить 473 млн дол. на усунення витоків радіоактивної води з АЕС "Фукусіма".

Урядові кошти будуть витрачені на запобігання витоків та очищення води. Передбачається створення "стіни", перешкоджає витоку радіоактивної води зі станції в ґрунт і її змішання з грунтовими водами. Зроблено це буде за допомогою заморожування грунту навколо пошкоджених реакторів. Роботи в цьому напрямку почнуться до кінця 2013 р.

Долі самої АЕС і її власника - компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) поки залишаються невідомими. Також не зрозуміло, як уряд Японії збирається в цілому вирішувати проблему виведення АЕС з експлуатації.

В даний час стан атомної електростанції фахівці розцінюють як стабільний. Однак для повного демонтажу пошкодженого реактора будуть потрібні десятки років і мільярди доларів. Експерти відзначають, що на повну ліквідацію наслідків аварії піде близько 40 років.