Мінприроди 6 жовтня ц.р. провело аукціон із продажу восьми спеціальних дозволів на користування надрами, і всі вони були продані. Про це повідомляє "Комерсант-Україна". Найдорожча ліцензія - на розробку Велико-Гадомінецкого родовища каолинів - була продана за 9 млн грн, а в торгах було зроблено п'ять кроків. Найбільший ажіотаж виник навкола ліцензії на розробку Бурівського родовища торфу - в ході торгів було зроблено дев'ять кроків, і її вартість виросла з 132 тис. грн. до 302 тис. грн.
Досі аукціони з продажу дозволів на розробку родовищ були непопулярні. Останній раз Мінприроди вдалося провести конкурс на початку року. А кількість кроків на аукціонах в 2008-початку 2009 років не перевищувала три.
"Можна констатувати, що зацікавлення аукціонами значно виросло, і торги прошли досить жваво", - говорить член комітету Верховної ради із питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима.
У Мінприроди пояснюють, що нещодавно до законодавства про експлуатацію надр були внесені значні зміни. Кабмін 21 липня 2010 р. прийняв постанову № 662 "Про затвердження порядку проведення в 2010 році аукціонів із продажу спеціальних дозволів на користування надрами", надавши компаніям, що займаються геологорозвідкою, переважне право придбання спецдозволів на родовищах, де вони підтвердили запаси корисних копалини.
"Раніше компанія купувала спецдозвіл на геологорозвідку, інвестувала кошти, але не мала гарантій того, що родовище залишиться у неї в промисловій розробці - дозвіл на промексплуатацію виставлявся на новий аукціон", - пояснює заступник міністра охорони довкілля Дмитро Мормуль.
Крім того, уряд надав підприємствам, для яких родовища є сировинною базою, переважне право здобуття спецдозволів на їх розробку.
Цього року міністерство планувало залучити від продажу спецдозволів 250 млн грн, нагадує О.Гудима. "А за рахунок проведення аукціонів наступного року можна буде виручити 300-400 млн грн", - вважає він.