Вирощування овочів і фруктів дають в п'ять разів більше доходу з одного гектара, ніж вирощування зернових, а майже половина овочів та фруктів не доходять до кінцевого споживача через відсутність системи продовольчої логістики. Про це на спільній нараді з головою Київської облдержадміністрації Анатолієм Присяжнюком заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Голова Мінагропроду ознайомив учасників наради з конкретними шляхами вирішення основних проблем вітчизняного овочівництва. Серед першочергових напрямів роботи, над якими працює Мінагропрод, М.Присяжнюк зробив головний акцент на побудові оптових ринків сільськогосподарської продукції, спорудженні овочесховищ та відродженні системи продуктової логістики на основі мережі Укоопспілки.
За підсумками наради, у якій також взяли участь голови райдержадміністрацій та міські голови Київщини, була прийнята програма щодо підтримки розвитку овочівництва у Київській області.
"На жаль, нинішня статистика говорить, що понад 50% овочів і фруктів, які вирощуються, не доходять до споживача. Певною мірою - через відсутність заготівельної мережі. Обсяги вирощених овочів і фруктів повинні забезпечити не тільки потреби внутрішнього споживача, а й експорту. Але за відсутності технологій зберігання, за відсутності логістики майже половина пропадає, дещо навіть згодовується худобі. Це вкрай неефективно як для вирощування худоби, так і для овочівництва", - наголосив М.Присяжнюк.
"У справі відродження українського овочівництва перший відкритий ґрунт ми зможемо відродити за 2-3 роки. Крім того, уряд вже сьогодні передбачив державну підтримку компенсації будівництва тепличних господарств та здешевлення енергоресурсів для них", - запевнив голова Мінагропроду.
М.Присяжнюк також додав, що болючим й актуальним для України залишається питання зрошувальних земель, адже під зрошенням знаходиться понад 2,5 млн га землі. "На сьогодні голови обласних державних адміністрацій вже відпрацювали плани. Це стосується Миколаївської, Київської, Херсонської областей, Криму - у них є плани, які поетапно виконуються, щодо зрошення і вирощування овочів і фруктів", - зауважив міністр.