Застаріла система держнагляду призводить до утисків прав та інтересів споживачів. Про це заявила глава Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, представляючи законопроекти "Про ринковий нагляд та контроль продукції" (№ 6694) та "Про ринковий нагляд за безпекою продукції" (№ 6694-1), повідомляє прес-служба політика.
На думку Н.Королевської, система державного контролю є вкрай нераціональною, тому що контроль ведеться не за характеристиками продукції, а за процесами її виробництва.
При цьому, вона вважає, що державний контроль виконує репресивні функції, а застаріла система держнагляду призводить до ущемлення прав та інтересів споживачів. "Система нагляду спрямована на покарання підприємців замість використання механізмів співпраці державних органів з представниками бізнесу та впровадження системи самостійного контролю з боку суб'єктів господарювання, - вважає Н. Королевська. - Пора виправити ситуацію і замість" зони нагляду "створити в українському економічному полі "територію взаємодії".
Представлені законопроекти, за словами Н.Королевської, переслідують дві основні мети. Перша - це забезпечення прозорості ринку, впровадження норм, які допоможуть встановити походження продукції, яка є небезпечною або не відповідає вимогам, а також усунення дублювання функцій органів держнагляду і контролю у сфері контролю характеристик продукції. Друга мета - це адаптація українського законодавства до законодавства Європейського Союзу та правил СОТ у сфері технічного регулювання та впровадження в країні системи ринкового нагляду відповідно до європейських умов.