ua en ru

Н.Королевська: Зростаюча інфляція призведе до тотального зубожіння населення і до повної втрати середнього класу в Україні

Зростаюча інфляція призведе призведе до тотального зубожіння населення та до повної втрати середнього класу. Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, коментуючи дані Держкомстату за 10 місяців 2010 р., передає її прес-служба.
Аналіз динаміки зростання цін у жовтні 2010 р., в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року, демонструє надмірно високі темпи зростання цін на продукти харчування. Так, ціни на картоплю зросли на 61,9%, сир - 35,9%, молоко - 27,4%, масло - 40,6%, хліб - 16,2%, овочі - 27,4%. «Інфляція в Україні зростає загрозливими темпами. Уряд обіцяв низькі ціни на природний газ. Проте, в порівнянні з жовтнем 2009 р., ціни на цей енергоносій виросли на 50%, потягнувши вгору ціни на опалення, електроенергію і деякі споживчі товари", - заявила Н. Королевська.
Глава комітету Верховної Ради зазначила, що за офіційними даними ціни на цукор в жовтні знизилися на 5,1%, на фрукти - на 4,5%. «Досить порівняти ці показники з жовтнем 2009 р., як стане ясно - ціни на цукор зросли на 36,3%, на фрукти - на 11,7%. Найбільше піднялися ціни на продукти харчування та послуги ЖКГ - на 13% і 14% відповідно, - підкреслила Н.Королевська. - У середньому споживчі ціни за рік зросли на 10%, а це означає, що українці стали настільки ж біднішими. Подальше розкручування інфляції призведе до скорочення раціону харчування людей та зростання заборгованості по платежах за комунальні послуги».
Вона зазначила, що високі темпи реальної інфляції, яку бачать всі, крім представників влади, ліквідують саме середній клас, створюючи колосальний розрив між багатими і бідними. А самі сумлінні платники комунальних послуг виявляють, що їх пенсій ледь вистачає на оплату рахунків, зазначила Н.Королевська.
За даними Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін виріс у жовтні 2010 р. на 0,5% по відношенню до вересня. Зростання споживчих цін у річному вираженні склав 10,1%. Індекс цін виробників за місяць виріс на 2,4%, тоді як річне зростання цін виробників різко прискорилося і досягло показника 19,8%.