Н.Королевська: Прийняття Податкового кодексу необхідно відкласти до 2011 р
Поспішне прийняття Податкового кодексу понизить підприємницьку активність, зажене бізнес у тінь і погіршить інвестиційний клімат у країні, тому його слід відкласти. Про це заявила голова комітету Верховної Ради по питаннях промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська на Першому українському податковому форумі 2010, який проходить у торговельно-промисловій палаті України.
На думку голови парламентського Комітету, не можна порушувати законодавство і поспішно приймати погано підготовлений документ. "До другого читання проекту Податкового кодексу зареєстровано більше 4,5 тисяч поправок. Лише порівняльна таблиця налічує майже 2 тисячі сторінок. Таким чином, нам знову пропонують прийняти сирий документ, аби потім роками виправляти помилки. Це порочна дорога, яка ліквідовує залишки довіри бізнесу до влади, до її здатності проводити ефективні реформи, - відзначила Н.Королевська. - Розумніше було б, не порушуючи процедуру, детально виписану в Бюджетному кодексі, відкласти прийняття Податкового кодексу наступного року. За цей час спокійно прийняти збалансований зважений документ, в якому будуть визначені точки зростання нашої економіки, і ввести його в дію в 2012 р.".
Н.Королевська повідомила про грузинський досвід проведення податкової реформи, з яким познайомилася під час недавнього візиту в цю країну. "У Грузії порахували, що якщо 90% населення порушує закон, то проблема не в населенні, а в поганому законі. Там змогли побороти корупцію в податкових органах, майже в 2 рази скоротили кількість податкових інспекторів, удвічі зменшили податкові ставки, а кількість податків скоротили з 26 до 6, - відзначила вона, - Аби зменшити ризики, які були закладені попереднім податковим законодавством, у Грузії провели податкову амністію. Все це разом плюс безконтактний метод спілкування підприємця з державою (всі звіти приймаються лише в електронному вигляді), змогли дати позитивний результат, при цьому вступи до бюджету збільшилися удвічі".
"У найближчих півроку необхідно проаналізувати моделі податкового законодавства, які працюють у країнах із схожою на українську структурою економіки, вибрати все краще і збудувати ефективну податкову систему, - відзначила Н.Королевська. - Економіка - це той майданчик, на якому ми можемо досягти максимальної консолідації зусиль. А Податковий кодекс повинен стати не вогнищем недовіри, як це відбувається сьогодні, а тим документом, на основі якого ми зможемо консолідувати зусилля після відновлення економіки України".