Закон про заборону грального бізнесу не працює, в Україні продовжує діяти дикий ринок азартних ігор. Про це заявила голова комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська, представляючи в парламенті законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дотримання законодавства про заборону грального бізнесу в Україні", повідомляє прес-служба Н.Королевської.
Вона нагадала, що понад рік тому Верховна Рада України заборонила гральний бізнес, як вид діяльності. "Ми прийняли всі можливі заходи для захисту громадян від дикого ринку азартних ігор. На жаль, таким же він залишається і сьогодні", - зазначила Н.Королевська. - "Наші заборони часто-густо порушуються. Всі ми є сьогодні свідками, як під вивісками інтернет- та покерних клубів в нашій країні продовжує працювати гральний бізнес".
Одна з причин такої ситуації, за словами голови комітету Верховної Ради, абсолютна неефективність механізму діючих санкцій. "Перевірки здійснює міліція, яка складає акт і передає його до податкової. Далі податкова передає його до суду і справа розсипається. Утворюється замкнене коло безвідповідальності правоохоронних органів", - зазначила вона.
Законопроект, прийнятий в першому читанні, передбачає більш просту і логічну систему. "Закон зобов'язує саме міліцію здійснювати нагляд за дотриманням законодавства про заборону грального бізнесу. Також до Кримінального кодексу вноситься нова стаття, яка передбачає покарання у вигляді штрафу у понад 7 млн грн з конфіскацією і знищенням ігрового обладнання за заняття гральним бізнесом", - заявила Н.Королевська.
Нагадаємо, сьогодні, 21 вересня, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дотримання законодавства про заборону грального бізнесу в Україні" (№5349-д, автор - Н.Королевська).
Проектом закону України передбачається надати органам міліції право подавати позови до суду, який ухвалює рішення про фінансові санкції, передбачені законодавством, за організацію і проведення азартних ігор.
До Кримінального кодексу вноситься нова стаття 2032 "Заняття діяльністю, заборона на яку встановлена законом України "Про заборону грального бізнесу в Україні". Стаття передбачає покарання у вигляді штрафу у розмірі восьми тисяч мінімальних заробітних плат (а на сьогодні - це 7 млн 104 тис. грн (з 1 липня 888 грн/міс.) з конфіскацією і знищенням ігрового обладнання за заняття гральним бізнесом.