Низькі квоти на експорт в ЄС сільськогосподарської продукції з України призведуть до погіршення показників зовнішньоторговельного обороту. Про це в Брюсселі заявила глава комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська, виступаючи на круглому столі "Всеохоплююча зона вільної торгівлі (ЗВТ) ЄС-Україна: Майбутні кроки та імплементація", повідомляє прес-служба Н.Королевської.
На думку голови парламентського комітету, складний характер переговорів зі створення зони вільної торгівлі між Євросоюзом і Україною обумовлений великими ризиками, які очікують економіку нашої країни у разі підписання незбалансованого угоди. "Переговори - це завжди процес взаємних поступок. Але українським переговірником необхідно послідовно і наполегливо відстоювати інтереси вітчизняних виробників на європейському ринку, щоб мінімізувати можливі ризики для української економіки. Приміром, нас не може влаштувати занадто низький обсяг квот на експорт сільськогосподарської продукції в ЄС" , - заявила Н.Королевська.
Як приклад вона привела запропоновані ЄС квоти на експорт з України: пшениці і борошна - 200 тис. т, при загальному обсязі вітчизняного експорту 13 млн т, на експорт ячменю - 12 тис. т при загальному обсязі експорту з України 5 млн т.
"Враховуючи, що за 9 місяців поточного року негативне сальдо із зовнішньої торгівлі сільгосппродукцією в Україні досягло 306 млн дол., такі пропозиції з боку наших європейських партнерів приведуть до подальшого погіршення показників зовнішньоторговельного обороту України, чого ми не маємо права допустити", - вважає Н.Королевська.
У той же час вона вітала відкриття внутрішнього українського ринку для експорту з ЄС високотехнологічної продукції. "Одна з наших головних переваг в переговорах з ЄС - величезний ринок з 46 млн споживачів. Збільшення пропозиції високотехнологічної продукції з Європи підстьобне конкуренцію всередині країни, дасть нові стимули для розвитку вітчизняних виробників", - вважає Н.Королевська.